بدون شرح

جمعه 30 اسفند 1387 ساعت 12 و 21 دقیقه و 11 ثانیهنویسنده : مهران

 
سایه حق
سلام عشق
سعادت روح
سلامت تن
سرمستی بهار
سکوت دعا
سرور جاودانه
این است هفت سین آریایی
نوروز مبارک

آخرین ویرایش: - -

 

اس ام اس تبریك عید نوروز 1388 ( اس ام اس سال نو)

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 24 دقیقه و 37 ثانیهنویسنده : مهران

 

http://www.dl.p30island.com/parsidownload/parsidownlaod.ir/soft/noroz.JPG

><(((>
><(((>
><(((>
من اولین کسی بودم که برای تو ماهی عید فرستادم.
سال نو مبارک

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

اس ام اس نوروز

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 24 دقیقه و 02 ثانیهنویسنده : مهران

 

عید نوروز

اسامروز دو نفر از من آدرس و شماره تورو از من میخواستن

 منم بهشون دادم یکیشون خوشبختی و اون یکی سعادت

سال 8۸ میاد سراغت

این بار می خواهم هفت سین عید را با یاد تو بچینم

سبزه را با یاد روی سبزه ات

سمنو به یاد شیرینی لبخندت

سایه دانه به رنگ چشم هایت

سرکه با یاد ترشی مهربانیت

سیب با یاد تردیه گونه هایت

سکه با یاد درخشش قلبت

سیر با یاد تندی کلامت

با همه خوبی ها و بدی هایت ... دوستت دارم

عید نوروز 1388

عید نوروز

بـه علـــت نبودن چرت و پرت از هــم اکـنون

ســـال نو را به شما تبریک عـــرض مینماییم..
.

.
.
از طرف انجمن بیکاران
اس ام اس باز ایران

چند روز دیگه بهار میاد و همه‌چیز رو تازه می‌كنه، سال رو، ماه رو،


روزها رو، هوا رو، طبیعت رو، ولی فقط یك چیز كهنه میشه كه به


همه اون تاز‌گی می‌ارزه، «دوستیمون»!چهارشنبه سوری نزدیکه.یه وقت نری از رو آتیش بپری.

آخه تجربه ثابت کرده اگه جیگر بره رو آتیش کباب میشه.

اس ام اس عید نوروز پیامک عید نوروز اس ام اس سال 1388

 

بهار،نـیم بهار،ربـع بـهار، بهار را قسمت کردند؛بازارشان سکه شد!
دوست عزیز سبز ترین و همیشگی ترین بهار ها را برایت آرزو مندم

یک شاخه رز سفید تقدیم تو باد
رقصیدن شاخ بید تقدیم تو باد
تنها دل ساده ایست دارایی ما
آن هم شب عید تقدیم تو باد

سلام، ببخشید این موقع شب بیدارت كردم.

خواستم یادآوری كنم: سال نو شده.

كم‌كم باید از خواب زمستونی بیدارت کنم.

 

><(((>
><(((>
><(((>

من اولین کسی بودم که برای تو ماهی عید فرستادم.

سال نو مبارک

 اس ام اس نوروز   اس ام اس عید نوروز ۸۸

عید نوروز

 آخرین ویرایش: - -

 

سقوط تولید PC در سال 2009

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 22 دقیقه و 37 ثانیهنویسنده : مهران

 سرویس اخبار خارجی ایتنا - موسسه تحقیقاتی گارتنر اعلام کرد حجم تولید PC در سال 2009 با سقوط بی‌سابقه 11 درصدی روبرو خواهد شد که این مطلب در بازارهای درحال توسعه برای اولین بار اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

اس ام اس تبریک عید نوروز پیامک تبریک عید نوروز

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 21 دقیقه و 58 ثانیهنویسنده : مهران

 

 

یک شاخه رز سفید تقدیم تو باد
رقصیدن شاخ بید تقدیم تو باد
تنها دل ساده ایست دارایی ما
آن هم شب عید تقدیم تو باد


آخرین ویرایش: - -

 

همزمان با كنفرانس انجمن كامپیوتر ایران، نمایشگاهی برای صاحبان صنعت انفورماتیك برپا می‌شود.

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 21 دقیقه و 26 ثانیهنویسنده : مهران

 

حسین پدرام - دبیر كنفرانس ملی سالانه انجمن كامپیوتر ایران - با بیان این كه در سال گذشته برای این كنفرانس مقالاتی از كشورهای آمریكا، ‌انگلستان،‌ كانادا،‌ مالزی،‌ پاكستان و عراق داشتیم اظهار كرد: در این كنفرانس اكثر شركت‌كنندگان سازمان‌های آكادمیك هستند اما هدف ما این نبوده بلكه هر كسی كه كار پژوهشی انجام می‌دهد می‌تواند در كنفرانس حضور داشته باشد.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از سایت http://www.khodkar.ir ،به گفته او متاسفانه در كشور ما كارهای پژوهشی معطوف به دانشگاه‌هاست و استقبال از این كنفرانس بیش‌تر از طرف دانشگاه‌ها بوده است و حدود 90 درصد از این مقالات نیز از طرف مراكز دانشگاهی ارسال شده است.
وی یكی از مهم‌ترین شاخص‌های این كنفرانس را بررسی و نشان دادن عملكرد فعالیت‌ها و آخرین اقدامات انجام شده در زمینه‌ علم و كامپیوتر برشمرد و گفت: اقداماتی كه در این زمینه انجام شده در این كنفرانس ارایه می‌شود و این مهم‌ترین شاخصی است كه در كنفرانس مطرح خواهد شد.
پدرام با تاكید بر این كه سعی شده داوری این كنفرانس دقیق و درست باشد خاطر نشان كرد: سطح علمی ‌این كنفرانس در جایگاه خوبی قرار دارد و حتی برخی از مقالات كه برای این كنفرانس قبول نكردیم در كنفرانس‌های خارجی انتخاب شده‌اند.
همچنین احمد عبدالله‌زاده - دبیر كمیته علمی ‌این كنفرانس - با بیان این كه امسال به دلیل حجم زیاد مقالات این كنفرانس در دو مرحله برگزار خواهد شد، گفت: در مرحله اول كنفرانس ملی در تاریخ بیستم و بیست و یكم اسفندماه و كنفرانس بین‌المللی نیز در نیمه اول تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.
وی با بیان این كه برای این كنفرانس بیش از 200 موسسه آموزشی مرتبط با این موضوع مقالات خود را ارایه می‌كنند گفت: تا به حال حدود 1300 مقاله ارسال شده و حدود پنج هزار محقق ایرانی در این كنفرانس شركت كرده و بیش از 250 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌های كشور مقالات را بررسی می‌كنند و برای ارائه مقالات محدودیتی وجود نداشته و از هر كشوری می‌توانند حضور داشته باشند.
او مهندسی نرم‌افزار، سیستم‌های هوشمند و محاسبات نرم، شبكه‌های كامپیوتری و سیستم‌های توزیعی، سیستم‌های دیجیتال و مباحث مرتبط به فن‌آوری اطلاعات با تاكید بر شهر الكترونیكی را از جمله محورهای این كنفرانس ذكر كرد.
وی گفت: بخش ملی این كنفرانس كه امسال از بخش بین‌المللی جداگانه برگزار خواهد شد به عنوان سمپوزیوم مطرح شده و دارای استقلال بیش‌تری درباره‌ی مقالات است؛ از سویی در این كنفرانس ملی همه‌ محورها در تعامل با هم قرار دارند اما در كنفرانس بین‌المللی همه موضوعات به صورت جداگانه خواهد بود.
عبدالله‌زاده یادآور شد:‌ كنفرانس‌های علمی‌ مشخصاتی دارد كه در این كنفرانس رعایت می‌شود و كارهای تحقیقاتی در آن ارایه خواهد شد.
او ارتقاء سطح پژوهش در داخل كشور، ‌آشنایی دانشجویان و محققان با مسائل پژوهشی نو و به روز جهان را از جمله اهداف برگزاری این كنفرانس دانست و تصریح كرد: بسیاری از مدعوین ما محققان و دانشجویان خارج از تهران هستند بنابراین سعی كردیم زمان برگزاری كنفرانس را از سه روز به دو روز كاهش داده و به صورت فشرده برگزار كنیم تا مشكلی برای آن‌ها به وجود نیاید.
وی خاطر نشان كرد: در كنار این كنفرانس نمایشگاهی وجود خواهد داشت و صاحبان صنعت انفورماتیك كشور می‌توانند از این فرصت استفاده كرده و خود را معرفی كنند. همچنین از مقالات برتر در این نمایشگاه قدردانی خواهد شد و چند مقاله برگزیده انتخاب می‌شوند.

 


آخرین ویرایش: - -

 

درباره بازی Splinter Cell 4

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 19 دقیقه و 25 ثانیهنویسنده : مهران

 
Sam Fisher باز هم در Double Agent بازگشته است تا کار های خارق العاده اش را به نمایش بگذارد.

او اینبار خود را در موقعیتی می بیند که تا به حال مشابه آن را تجربه نکرده بود. Splinter Cell Double Agent نسبت به نسخه های قبلی این سری، تغییرات فراوانی کرده است و سازندگان وعده یک بازی فوق العاده و بسیار زیباتر از نسخه های قبلی را داده اند.

Sam Fisher بار دیگر باز خواهد گشت تا حرکات زیبای خود را به جهانیان نشان دهد.
طبق گفته سازندگان، داستان از جایی شروع می شود که دختر Sam بر اثر یک حادثه رانندگی جان خود را از دست می دهد و او دچار مشکلات روانی می شود. در این بین او توسط عاملی، ترغیب به وارد شدن در گروه های تروریستی در نقش یک جاسوس مخفی می شود. از این رو برای او جرمی غیر واقعی می تراشند و اعلام می کنند که او به بانکی دستبرد زده و عده ایی را کشته است. Sam به این ترتیب وارد زندان می شود و در آنجا طبق نقشه با یکی از عضو های گروه تروریستی مورد نظر به نام Jamie Washington هم سلول شده و سپس با هم از زندان فرار می کنند. البته هدف اصلی او نفوذ به تشکیلات تروریستی ای آنهاست که با نام John Brown Army شناخته می شود. در این بین Sam ماموریت های مختلفی از سوی کسانی که او را به این ماموریت فرستاده اند و همچنین از سوی تشکیلات تروریستی دریافت می کند و گاهی شما مجبور می شوید فقط یکی ازآن ها را انجام دهید. در واقع به همین دلیل بازی به نام Double Agent شناخته می شود. البته طبق گفته Ubisoft داستان بازی بسیار پیچیده تر از این خواهد بود و چندین پایان مختلف برای آن وجود خواهد داشت.
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

زندگی بدون دوست آری بدون اینترنت نه

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 18 دقیقه و 11 ثانیهنویسنده : مهران

 
به رغم روند رو به رشد كلاهبرداری‌های اینترنتی و هرزنامه‌ها، اكثر آلمانی‌ها می‌گویند كه وب كیفیت زندگی آنها را بهبود بخشیده است.
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران،از سایت http://www.khodkar.ir ،نظرسنجی گروه بازرگانی BITKOM كه در آستانه سبیت 2009 ، منتشر شد، نشان می دهد که در حدود 90 درصد شهروندان اروپایی كه از قدرت اقتصادی خوبی برخوردارند اینترنت را ارزشمند می‌دانند و 55 درصد از آنها حتی نمی‌توانند زندگی بدون اینترنت را تصور كنند.
طبق این نظرسنجی كه از افراد زیر 30 سال به عمل آمده، این افراد می‌توانند بدون خودرو یا دوست بگذرانند، اما بدون تلفن همراه و اینترنت گذران زندگی برای آنها میسر نیست. در تحقیقی كه از هزار و 2 نفر آلمانی 14 سال به بالا صورت گرفته، مشخص شده كه این افراد 98 درصد از اطلاعات مورد نیاز خود را به صورت آنلاین یافته‌اند و 87 درصد نیز گفته‌اند كه اینترنت به آنها امكان انعطاف‌پذیری شخصیتی و حرفه‌ای داده است. البته برای تعدادی، اینترنت دروازه‌ای به روی دنیای جدیدی از سرگرمی‌ها است.
بر اساس این تحقیق 7 نفر از هر 10 نفر می‌گویند كه وب به آنها در كسب درآمد و استفاده خردمندانه از درآمدهایشان كمك كرده است. 61 درصد هم می‌گویند كه وب اطلاعات عمومی آنها را توسعه داده است.
همچنین 53 درصد هم عقیده دارند كه از طریق خریدهای اینترنتی می‌توانند پول‌های‌شان را پس‌انداز كنند. نزدیك به یك سوم پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی گفته‌اند كه سایت‌های شبكه‌های اجتماعی مانند Facebook و MySpace یا وب‌سایت‌های آلمانی مشابه در گسترش حلقه دوست‌یابی آنها كمك كرده و یك پنجم نیز می‌گویند كه اینترنت نقش بزرگی در زندگی اجتماعی آنها بازی می‌كند.
این مطالعه نشان می‌دهد كه وب در خلق روابط واقعی كمك كرده و به هیچ وجه باعث انزوا و گوشه‌گیری نشده است.
آخرین ویرایش: - -

 

نسخه جدید نرم افزار Overdrive از AMD

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 18 دقیقه و 08 ثانیهنویسنده : مهران

 


معمولا ما به دنبال همه ورژن های اورکلاکینگ در اینترنت نیستیم، اما این یکی نظرمان را به خود جلب کرد و تصمیم گرفتیم که آن را با شما نیز در میان بگذاریم.

ابزار اورکلاک شامل مجموعه ای از برنامه ها برای تغییر سرعت فن ها، تنظیم و تغییر کلاک، و برخی گزینه ها برای Benchmark و چک کردن ثبات سیستم است.
هدف AMD از ایجاد ابزار Overdrive و عرضه ورژن جدید ۲.۱.۶ با پیشرفت هایی تاثیرگذار، جمع آوری چندین توانایی در یک نرم افزارساده و قابل استفاده برای مصرف کنندگان AMD / ATI است . در این ورژن جدید عیب ها برطرف شده و پشتیبانی از چیپ ست های جدید درنظر گرفته شده علاوه بر اینکه با Catalyst ۹.۲ نیز سازگاری کامل دارد.
Sami Maekinen مدیر بازاریابی AMD، دو ویدئو بسیار جالب تهیه کرده که برای توضیحات بیشتر توصیه می کنم حتما آنها را ببینید.
برای مشاهده فایل تصویری به آدرس زیر مراجعه کنید:
http://game.amd.com/us-en/drivers_overdrive.aspx?p=۲

منبع: sarirservice.com

آخرین ویرایش: - -

 

برند‌هایی كه مردودی داده‌اند

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 13 دقیقه و 27 ثانیهنویسنده : مهران

 
نشست خبری مركز تحقیقات صنایع انفورماتیك بعد از چند سال با موضوع استاندارد و كیفیت، صبح دوشنبه با حضور مدیران این مركز برگزار شد.
این نشست با حضور ویدا سینا، مدیر‌عامل و نایب رییس هیات مدیره، احمد‌رضا كلیشادی، معاون تجهیزات IT و الكترونیك، بید‌آبادی رییس هیات مدیره، قاضوی، معاون تجهیزات ارتباطات (CT)، منافی، معاون IT و مسعود شنتیایی، عضو هیات مدیره مركز تحقیقات صنایع انفورماتیك برپا شد. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

لغات تخصصی پر کاربرد کامپیوتر ( قسمت 2 )

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 12 دقیقه و 29 ثانیهنویسنده : مهران

 
# Dialog Box : کادر محاوره ای مانند System. این صفحه تفاوتی که با پنجره دارد کلید Maximize را ندارد و سایز آن را نمی توان تغییر داد و دارای کلید ok , Cancel است.

# Directory : قسمتی بر روی هارد شما ککه فایل های خود را در آن جمع می کنیید که نام دیگر آن Folder یا پوشه نیز هست.
#(DLL Dynamic Link System) : فایلی که توسط یک یا جند برنامه استفاده می شود.
# Document : فایلی که توسط یک برنامه ایجاد می شود.
# Download : کپی کردن فایلی از طریق اینترنت بر روی رایانه خود.
# Drag : فشردن دکمه سمت چپ Mouse بر روی یک آیکن و کشیدن آن.
# Drop : رها کردن کلید Mouse در هنگامی که آن را نگه داشته اید.
# Drag & Drop : فشردن کلید سمت چپ Mouse و رها کردن آن در جایی دیگر.
# Drive : همان هارد دیسک شما می شود.
# DVD : مخفف عبارت Digital Video Disk است و فرمتی برای ذخیره فیلم.
# Edit : ویرایش کردن هر چیزی.
# E-Mail : نامه الکترونیکی.
# Extract : باز شدن یک فایل فشرده شده.
# Firewall : دیوار آتش، نرم افزار یا سخت افزاری که جلوی Hacker ها را می گیرد و نمی گذارد اطلاعات شما به سرقت برود.
# Fire wire : نام دیگر IEEE 1394 است که اتصالی است با سرعت بسیار بالا.
# Hardware : اجزای فیزیکی قابل لمس رایانه.
# Host : به هر رایانه ای بتوان از طریق اینترنت به آن متصل شد.
# Hub : وسیله ای است که می توان چند client را به آن در شبکه محلی متصل نمود.
# ISP : شرکتی که دسترسی اینترنت را برای مردم مهیا می کند.
#(MIDI Musical Instrument Digital Interface) : فرمتی است برای ذخیره کردن موسیقی که فقط شامل نت های موسیقی است.
# MP3 : فرمتی است برای ذخیره کردن موسیقی به صورت فشرده و با کیفیت بالا.
# Registry : پایگاهی است که تنظیمات ویندوز و برخی نرم افزار ها را به صورت استاندارد نگه می دارد.
# Shareware : نرم افزاری است که به صورت آزمایشی برای مدت زمان کوتاهی در اختیار شما است تا شما آن را خریداری نمایید.
# Spam : نامه های الکترونیکی بی مصرف و بی خود.
# Standby : حالت خواب برای رایانه یعنی نیمه خاموش.
# Trojan horse : یک برنامه مخرب که ظاهر آن فریبنده است.
# Upload : کپی کردن یک فایل از یک راینه به رایانه ای دیگر از طریق شبکه محلی یا اینترنت.
# VGA : کارت گرافیک هایی گفته می شود که دارای قدرت زیادی است.
# Virus : برنامه ای که برای آسیب رساندن به کامپیوتر و برنامه های آن است و قابلیت تکثیر شدن را دارد.
# VPN (Virtual Private Networking) : روش برای متصل شدن به رایانه ها از طریق اینترنت.
# Workgroup : گروهی از کاربران بر روی یک شبکه محلی.
آخرین ویرایش: - -

 

کمک به نگهداری و تعمیر کامپیوتر توسط Registry Winner 4.3.2.20

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 12 دقیقه و 22 ثانیهنویسنده : مهران

 
سرعت کامپیوترتان کاهش یافته و به طور مداوم پیغام خطا دریافت می کنید.
نرم افزار Registry Winner تکنولوژی پیشرفته در تشخیص و تعمیر اشکالات کامپیوتر می باشد.

این نرم افزار به طور کامل خطاهای کامپیوتر مانند خاموش کردن، هنگ کردن و بن بست را اسکن می کند و سرعت سیستم را افزایش می دهد و باعث بهبود عملکرد خارق العاده کامپیوتر می شود.
این برنامه پاک کننده خطاهای رجیستری ویندوز می باشد. تعمیر تمامی اشکالات سیستم مانند کاهش سرعت، هنگ یا فریز شدن سیستم، ظاهر شدن مکرر صفحه آبی، پیغام های خطا و ... از قابلیت های این نرم افزار است. با نصب یا پاک کردن نرم افزارها، تعداد زیادی از فایل ها و متعلقات آن ها در رجیستری ویندوز باقی می مانند که باعث کندی سرعت سیستم می گردند. تنها راه مقابله با این امر و جلوگیری از کندی سرعت سیستم، پاک کردن فایل های بدون استفاده توسط این برنامه می باشد که جای اضافی اشغال کرده اند. از قابلیت های دیگر این نرم افزار می توان به پاک کردن و تعمیر فایل های قدیمی و بلا استفاده، فایل های خراب و فایل های اضافی و ... در رجیستری اشاره نمود.

قابلیت های کلیدی نرم افزار Registry Winner 4.3.2.20:
- قابلیت بهینه ساختن رجیستری
- توانایی حفظ امنیت کامپیوتر هنگام کار با اینترنت
- امکان پاکسازی فایل های بیهوده
- قابلیت بهینه سازی کامپیوتر
- پاکسازی خطاهای DLL
- پاکسازی خطاهای درایور
- پاکسازی خطاهای Startup ویندوز
- کنترل میانبرهای نامعتبر
- کنترل فونت های نامعتبر
- پاکسازی خطاهای جاوا اسکریپت
- حذف کلیدهای نامعتبر رجیستری
- پاکسازی خطاهای مرورگر اینترنت اکسپلورر
- کنترل فایل های استفاده شده متاخر
- قابلیت گرفتن پشتیبان به طور خودکار
- کنترل و تعمیر تنظیمات نامعتبر سیستم
- کنترل و تعمیر تنظیمات نامعتبر ایجاد شده توسط کاربر
- کنترل پدهای نامعتبر برنامه های کاربردی
- امکان ارائه گزارش تعمیر
- مدیریت تجهیزات
- مدیریت برنامه Add/Remove
- قابلیت ویرایش گروهی
- توانایی مدیریت دیسک
- قابلیت بازیابی مجدد فضای دیسک
- مدیریت BHO
- سازگاری با ویندوز NT/2000/2003/XP/Vista
- و ...
لینک دنلود :
http://www.farashare.com/users/247/soft/optimize/Registry_Winner_4.3.2.20_incl_keygen-%5Bp30download.com%5D.zip
رمز عبور : http://www.p30download.com

آخرین ویرایش: - -

 

گذری بر ویدیو پروژکتورهای خانگی مبتنی بر تکنولوژی ۳LCD

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 12 دقیقه و 10 ثانیهنویسنده : مهران

 
یک‌بار پیش از این گفته بودم که ویدیو پروژکتور پا را از سازمان‌ها و شرکت‌ها فراتر نهاده و جزئی از زندگی خلایق را به خود اختصاص داده است. اینکه چرا چنین اتفاقی را شاهد هستیم بماند برای بعد، اما نکته مهم نوع مصرف ایرانی‌جماعت است که کماکان به این دستگاه جالب‌انگیزناک توجهی ندارد. بسیاری از مردمان این سرزمین استفاده از تلویزیون‌های بزرگ ۵۰ اینچی را بر هر چیزی ترجیح می‌دهند. گفته باشم که نسلی در حال رشد و پرورش است که دیدن فیلم به جزئی جدایی‌ناپذیر از فعالیت‌های روزانه و شبانه‌اش تبدیل خواهد شد. نه که نیستند، اما تعداد افراد این نسل در سال‌های آتی فزونی خواهد یافت و دستگاه‌های مخصوص این کار به ‌یکباره مورد توجه قرار خواهند گرفت که ویدیو پروژکتورها نیز از آن جمله‌اند. علاوه بر هواداران فیلم‌ها باید بازی‌دوستان حرفه‌ای را نیز به این جمع بیافزایید زیرا بازی روی پرده ۱۰۰ اینچی را بر نمایشگرهای ۲۰ اینچی ترجیح می‌دهند. راستش دوست ندارم به تبلیغ دستگاه‌های ویدیو پروژکتور متهم شوم، اما اگر کمی دقیق‌تر به اطراف خود بنگرید خیل طرفداران بازی‌هایی را می‌بینید که ساعت‌های متمادی در برابر نمایشگر کامپیوتر اطراق کرده‌اند و ول کن بازی نیستند. به ‌شخصه نتوانسته‌ام هیچ‌گونه رابطه منطقی، عاطفی و هیجانی با بازی‌های کامپیوتری برقرار کنم و علاقه‌ای هم به آن‌ها ندارم. با این حال فکر می‌کنم در برخی موارد می‌توانم به بازی‌دوستان در ارتقا سطح کیفی این وادی کمک کنم و این کار را با طیب خاطر انجام ‌دهم.
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

گفت‌وگو با مدیران دفتر ZTE در ایران

جمعه 16 اسفند 1387 ساعت 16 و 11 دقیقه و 59 ثانیهنویسنده : مهران

 
رفتن به ساختمان بزرگ ZTE در زعفرانیه که پر از نمادهای این تمدن باستانی نیز بود متعاقب جلسات معارفه فناوری هسته (Core Network) جدید این غول نوپای چینی در برج همراه متعلق به شرکت ارتباطات سیار پیش آمد. ظاهرا این جلسات بخشی از جنبش تجاری جدید ZTE برای آزمودن جدی‌تر بخت خود در بازار بزرگ عرضه‌کنندگان تجهیزات مخابراتی و شبکه است.
در این جلسه علاوه بر گو لیمینگ مدیر عامل دفتر ZTE در ایران یانن هوانگ -رئیس بخش هسته شبکه در ZTE و شو ژیانگ _مدیر بخش بازاریابی جهانی دپارتمان سوم- هم حضور داشتند که طی آن لیمینگ بر خلاف اغلب روسای دفاتر چینی ،چهره‌ای واقع‌گرا و به شدت رسانه‌ای از خود نشان داد. این گفت وگو را به انضمام توضیحات یعقوب شاکری -مدیر بازاریابی دفتر ZTE- بخوانید که توضیح داد همراه اول قصد دارد گسترش شبکه‌اش را با تکیه بر فناوری جدید Core Z انجام دهد نه آن که آن را تعویض کند. البته او پیش از این به سوال اول ما هم پاسخ داده بود و تاکید کرده بود هیچ دسته بندی چینی- ایرانی در مخابرات ایران وجود ندارد. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

كرم هاى جدید سرویس پیام فورى

چهارشنبه 14 اسفند 1387 ساعت 20 و 39 دقیقه و 59 ثانیهنویسنده : مهران

 
ComputerWeekly دو كرم سرویس پیام فورى كه بر روى MSN Messenger و Windows Messenger تاثیر مى گذارند، در حال گردش بر روى اینترنت هستند.این دو كرم توسط شركت هاى نرم افزار ضدویروس متعددى كشف شده و IMLogic آنها را در فهرست ویروس هایى با خطر متوسط قرار داده است. بر طبق گزارش هاى IMLogic كه توسط مایكروسافت، آمریكا آنلاین، سیمانتك، یاهو و Sophos پشتیبانى مى شود، هر دو كرم W32/Kelvir وA W32/Sumom- از آغاز هفته جارى در حال انتشار و گسترش هستند.كاربران، كامپیوترهاى خود و دیگران را با باز كردن فایل .pif از طریق لینكى در پیام مخربى كه حاوى كرم یاد شده است، آلوده مى سازند.مایكروسافت یك patch براى برطرف ساختن آسیب پذیرى هاى گوناگونى كه در سیستم هاىMSN Messenger و Windows Messenger وجود دارند، منتشر ساخته است.تنها یك سوم از شركت هاى انگلیسى امكان دسترسى به سرویس پیام فورى را براى كارمندان خود فراهم مى سازند. مسائل امنیتى به عنوان عامل اصلى این اقدام محسوب مى شوند و تعداد رو به رشد هكرها باعث شده است كه شركت ها، امكان دسترسى به سرویس پیام فورى را مسدود كنند.جزییات بیشتر را درباره این دو كرم جدید مى توانید از طریق سایت [url]http://www.imlogic.com[/url] به دست آورید. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
آخرین ویرایش: - -

 

استاندارد سازى فرآیند طراحى بازى هاى كامپیوترى

چهارشنبه 14 اسفند 1387 ساعت 20 و 39 دقیقه و 27 ثانیهنویسنده : مهران

 
مایكروسافت با عرضه نرم افزار جدید مبناى واحدى را براى بازى هاى مختلف ارائه مى كند. شركت مایكروسافت روز دوشنبه ابزارهاى طراحى جدیدى را منتشر كرد كه تولید بازى براى نسل آینده كنسول هاى بازى ویدیویى را تسهیل مى كند. XNA STUDIO یكى از اولین محصولات عمده اى است كه مایكروسافت با هدف استاندارد سازى طراحى بازى هایى در سطح سیستم هاى مختلف عرضه كرده است. طراحان بازى هاى كامپیوترى از ابزارهاى XNA یكسانى براى طراحى بازى هاى مخصوص PC هاى ویندوز، كنسول فعلى XBOX و گونه هاى جدیدتر آن كه در آینده عرضه خواهد شد، استفاده مى كنند. XNA STUDIO امكان رد و بدل كد بین برنامه نویس ها، طراحان، ارزیاب ها و دیگر اعضاى یك پروژه طراحى بازى را فراهم مى كند.
آخرین ویرایش: - -

 

eBay سایتى مخصوص تبلیغات طبقه بندى شده راه اندازى كرد

چهارشنبه 14 اسفند 1387 ساعت 20 و 38 دقیقه و 13 ثانیهنویسنده : مهران

 
eBay غول حراج آن لاین روز سه شنبه اعلام كرد كه این شركت وب سایت رایگان تبلیغات طبقه بندى شده خود را در ۶ كشور راه اندازى كرده است. eBay بعد از اینكه چنین سایت هایى را در آمریكا و بعضى از كشورهاى دیگر مشاهده كرد تصمیم به راه اندازى چنین سایتى گرفت. شركت eBay خاطر نشان كرد آنها این سایت را در كشورهاى كانادا، چین، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن و تحت نام تجارى كى جى جى كه در زبان سواحلى به معناى «دهكده» است راه اندازى كرده است. eBay براى حفظ نرخ رشد نجومى خود اقدام به این كار كرد زیرا مشتریان بازار اصلى این شركت درباره هزینه زیاد اجراى كسب و كارها در سایت حراج انبوه و خرده فروشى شكایت كرده بودند. eBay در تلاش براى تنوع بخشیدن به سایت خود سهام ۲۵ درصدى سایت Craigslist.org را خریدارى كرد.این سایت یك سرویس رایگان براى افرادى است كه به دنبال هم اتاقى و فروش كالاهاى خود هستند. سایت Craigslist با گرفتن پول از كارفرماها براى ارائه فهرست هاى كمكى درخواستى درآمدهاى خود را تامین مى كند. مدیران این سایت بارها گفته بودند كه سایتشان فروشى نیست. اخیراً eBay سهام شركت هاى مربوط به تبلیغات طبقه بندى شده در سایر كشورها را نیز خریدارى كرده است.هدف سایت هاى كى جى جى كه از ۲۸ فوریه راه اندازى مى شوند و هم اكنون در بیش از ۵۰ شهر وجود دارند كمك به افراد در پیدا كردن اطلاعات، عقاید تجارى و كالاها است، به طور رایگان مى توانند در سایت كى جى جى كالاهاى خود را لیست و پیدا كنند.
آخرین ویرایش: - -

 

هیدروژن منبع تامین انرژى نوت بوك ها در آینده

چهارشنبه 14 اسفند 1387 ساعت 20 و 37 دقیقه و 27 ثانیهنویسنده : مهران

 
شركت كوچكى در شهر نیوجرسى آمریكا در حال ساخت نوعى باترى است كه قابلیت شارژ مجدد توسط هیدروژن را دارد. این باترى ها قادر خواهند بود توان لازم براى ۸ ساعت روشن نگاه داشتن یك نوت بوك را تامین كنند. مجتمع توسعه اینتل در سانفرانسیسكو كه Millennium Cell نام دارد، نمونه آزمایشى نوت بوك هاى IBM ThinkPad را كه با استفاده از این باترى ها كار مى كند به معرض نمایش گذاشت. بسیارى از نوت بوك ها در حال حاضر با استفاده از یك باترى كاملاً شارژ شده مى توانند به مدت سه تا چهار ساعت كار كنند. نوت بوك هاى Millennium Cell قادر هستند به مدت سه ساعت با استفاده از یك باترى كاملاً شارژ شده كار كنند. اما بسیارى از شركت ها قصد دارند تا این زمان را به ۸ ساعت افزایش دهد. بسیارى از شركت ها در حال حاضر تلاش مى كنند تا طول عمر باترى هاى نوت بوك هاى خود را افزایش دهند. سرمایه گذارى هاى اخیر شركت اینتل در تولید چنین باترى هایى نمونه اى از این فعالیت ها است.
آخرین ویرایش: - -

 

برترین عکسهای نیم قرن گذشته

دوشنبه 5 اسفند 1387 ساعت 10 و 29 دقیقه و 49 ثانیهنویسنده : مهران

 

World Press Photo یک سازمان مستقل و غیرانتفاعی است که دفترش در آمستردام هلند قرار دارد و از سال 1955، هر ساله بهترین عکس‌های خبری را انتخاب می‌کند. هدف این تشکیلات از این کار ترغیب کردن رعایت استانداردهای حرفه‌ای در زمینه فتو‌ ژورنالیسم و تشویق مبادله آزاد و بدون محدودیت اطلاعات است.

در واقع World Press Photo بزرگ‌ترین و با اعتبارترین رقابت‌‌ عکس خبری را در سطح جهان اداره می‌کند. در این پست به معرفی بهترین عکس‌های خبری نیم قرن اخیر که از سوی این سازمان انتخاب شده است ، می‌پردازم.

مرور این عکس‌ها، متأسفانه چهره زشت و آمیخته با فقر و جهل و غرور و تعصب دنیا را پدیدار می‌کند.
 

 

 

آگوست 1955 ، دانمارک: یک شرکت‌کننده در مسابقه موتورسواری ، افتاده است.

1.jpg

 

 

1956 ، آلمان غربی: یک سرباز آلمانی بعد از طی دوره اسارت در روسیه به میهنش بازگشته و با دختر 12 ساله‌اش که از یک سالگی او را ندیده ، ملاقات می‌کند.

2.jpg

 

 

1958 ، پراگ ، چک‌اسلواکی: مسابقه فوتبال بین پراگ و براتیسلاوا.

3.jpg

 

 

 اکتبر 1960 ، توکیو ، ژاپن: یک دانشجوی جناح راست ،
رهبر سوسیالیست‌ها Inejiro Asanuma را ترور می‌کند.

4.jpg

 

 

ژوئن 1962 ، ونزوئلا: سربازی که مورد اصابت گلوله یک تک‌تیرانداز قرار گرفته
در آغوش یک افسر نیروی دریایی. عکاس این عکس را در حالت درازکش برای پرهیز از
اصابت گلوله تک‌تیرانداز به خودش گرفته است.

5.jpg

 

 

 ژوئن 1963 ، سایگون ، ویتنام جنوبی: یک بودائی در اعتراض به آزار و اذیت
پیروان مذاهب به وسیله دولت ویتنام جنوبی خودسوزی کرده است. این عکس‌
تأثیرگذار باعث شد ، رئیس جمهور کندی حمایت از دولت وبتنام جنوبی را متوقف کند.

6.jpg

 

 

آوریل 1964 ، قبرس: یک زن ترک به عزای شوهرش که در جنگ داخلی بین
ترک‌ها و یونانی‌ها در جزیره قبرس کشته شده ، نشسته است.

7.jpg

 

 

 سپتامبر 1965 ، ویتنام جنوبی: یک مادر و فرزندانش برای فرار از بمباران آمریکایی‌ها
از عرض رودخانه عبور می‌کنند.

8.jpg

 

 

 می 1967 ، ویتنام جنوبی: فرمانده یک تانک M48 آمریکایی ،
عکاس هلندی این عکس را در حالی که روی کف داغ تانک خوابیده بود ،
گرفت. وی تنها عکاس هلندی بود که برنده بهترین عکس خبری سال شد.

9.jpg

 

 اول فوریه 1968 ، سایگون ، ویتنام جنوبی: پلیس ملی ویتنام جنوبی
 Nguyen Ngoc Loan ، یک ویت کنگ را اعدام می کند.
عکاس: Eddie Adams.

10.jpg

 

 

می 1969 ، لاندوندری ، ایرلند شمالی: یک کاتولیک جوان در زمان درگیری با نیروهای بریتانیایی. عکاس آلمانی این عکس هانس جورج آندرس ، بعد از یک شب درگیری خیابانی در ایرلند و در شرایطی که پلیس گاز اشک آور شلیک کرده بود ،  پسر جوانی را دید که ماسک ضد گاز بر سر داشت و روبروی دیواری ایستاده  که روی آن نوشته شده:”ما صلح می‌خواهیم” ،  قبل از اینکه گاز اشک‌آور خود عکاس را درگیر کند ، وی فرصت پیدا کرد ، دو عکس از این پسر بگیرد.

11.jpg

 

 

 دسامبر 1971 ، آلمان غربی: تیراندازی بین پلیس و دزدان بانک

12.jpg

 

 

 11 سپتامبر 1973 ، سانتیاگو  شیلی:  سالوادور آلنده ، رئیس جمهور شیلی
لحظاتی قبل از مرگ در جریان کودتای پینوشه ، عکاس این عکس ناشناس است و
نیویورک تایمز این عکس را از منبعی که بر ناشناس ماندنش اصرار داشت ، به دست آورد.

Bia2Daneshjoo.Com

 

 

جولای 1974 ، نیجر: یک قربانی خشکسالی

15.jpg

 

 

جولای 1974 ، بوستون آمریکا: یک زن و یک دختر خودشان را از یک ساختمان در حال اشتعال به پایین پرت می‌کنند.

16.jpg

 

 

ژانویه 1976 ، بیروت لبنان: آوارگان فلسطینی. عکاس این عکس Françoise Demulder نخستین زنی است که توانست جایزه “بهترین عکس خبری سال” را تصاحب کند.
وی در شرایطی برنده شد که این جایزه بیستمین سالگرد خود را تجربه می‌کرد.

17.jpg

 

 

 آگوست 1977 ، آفریقای جنوبی: پلس در خارج کیپ تاون به سوی
شرکت‌کنندگان در یک تظاهرات نشسته که برای اعتراض به ویرانی
خانه‌هایشان تجمع کرده بودند ، گاز اشک‌آور شلیک می‌کند.

18.jpg

 

 

  مارس 1978 ، توکیو ، ژاپن: تظاهراتی بر علیه ساخت یک فرودگاه در ژاپن

19.jpg

 

 

 نوامیر 1979 ، تایلند: اردوگاه آوارگان ، یک زن کامبوجی در حالی که
فرزندش را در آغوش گرفته است ، منتظر توزیع غذا است.

20.jpg

 

 آوریل 1980 ، اوگاندا: یک پسر دچار سوء تغذییه شدید. عکاس این عکس  وقتی
که فهمید همان مؤسسه‌ای که از انتشار این عکس به مدت 5 ماه خودداری کرده است ،
عکس را وارد رقابت عکاسی کرده است ، بسیار ناراحت شد. وقتی عکس برنده
جایزه “بهترین عکس خبری سال” شد ، عکاس  بسیار برآشفت ، چون مخالف
برنده شدن در رقابت‌های عکاسی از راه انتشار عکس افراد گرسنه و در حال مرگ بود.

21.jpg

 

 

 فوریه 1981: مادرید اسپانیا. پلیس نظامی پارلمان اسپانیا را تصرف کرده است.
عکاس از بیم توقیف عکس‌ها ، نگاتیوها را در کفشش قرار داد.

22.jpg

 

 

 اکتبر 1983 ، شرق ترکیه: بعد از یک زلزله ، زنی جسد 5 فرزندش را پیدا کرده است.

23.jpg

 

 

 دسامبر 1984 ، بوپال هند: جسد کودکی که بعد از نشت گاز سمی از
یک کارخانه صنعتی فوت کرده. این عکس ، نماد حرص و آز جهان صنعتی شد.

24.jpg

 

نوامبر 1985 ، کلمبیا: یک دختر 12 ساله بعد از وقوع آشتشفشان در میان خار و خاشاک به دام افتاده است ، بعد از 60 ساعت وی هوشیاری خود را از دست داد و فوت کرد.

25.jpg

 

 

دسامبر 1978 ، کره جنوبی: تقابل مادری با پلیش ضد شورش بعد از دستگیری پسرش. این عکس در جریان تظاهراتی که برای اعتراض به تقلب در انتخابات برگزار شده بود ، گرفته شد.

26.jpg

 

 

 دسامبر 1988: شوروی: زلزله ارمنستان

27.jpg

 

 

 4 ژوئن 1989 ، پکن چین: عکس مشهوری که نیاز به توضیح ندارد.

28.jpg

 

 

 ژانویه 1990 ، کوزوو ، یوگسلاوی: عزاداری برای مردی که در جریان
تظاهرات برای اعتراض به لغو خودمختاری کوزوو کشته شده است

29.jpg

 

 

 نوامبر 1993 ، سومالی: مادری فرزندش را آماده خاک‌سپاری می‌کند.
کودک به خاطر قحطی فوت کرده است.

30.jpg

 

 ژوئن 1994 ، رواندا: چهره مردی از قبیله هوتو که از سوی همِ‌قبیله‌ای‌هایش
به خاطر ظن به همکاری با قوم توتسی شکنجه شده است.

31.jpg

 

 

 می 1995 ، چچن: چهره یک آواره در حال انتقال به اردوگاه آوارگان
در جریان مناقشه بین نیروهای جدایی‌طلب چچن و ارتش روسیه.

32.jpg

 

 

1996 ، آنگولا: یک قربانی انفجار مین

33.jpg

 

 

سپتامبر 1997 ، الجزیره الجزایر: یک زن در خارج بیمارستانی که مجروحان و کشته‌شدگان قتل عام بنت‌الله به  آن منتقل می‌شوند ، در حال شیون است.

34.jpg

 

 

 نوامبر 1988 ، کوزوو: بیوه یک سرباز ارتش آزادی‌بخش کوزوو در مراسم
تشییع جنازه شوهرش

35.jpg

 

 

 آوریل 1989 ، آلبانی: یک مرد آلبانیایی در حال قدم زدن در خیابانی در Kukës آلبانی
که در آن خشونت‌های نژادی شیوع زیادی دارد. عکاس موفق نشد با این مرد حرف بزند.

36.jpg

 

سال 2001 ، پاکستان: پیکر یک پسربچه آواره افغان آماده خاک‌سپاری می‌شود.

37.jpg

 

 

 23 ژوئن 2002 ، قزوین ، ایران: پسربچه‌ای در مراسم به
خاک‌سپاری پدرش که در جریان زلزله کشته شده است.

38.jpg

 

 

دسامیر 2004 ، تامیل‌نادو هند: زنی در ماتم نزدیکان کشته شده‌اش در سونامی

39.jpg

 

آگوست 2005 ، نیجر: مادر و فرزند در یک مرکز اورژانس توزیع غذا

40.jpg

 


آخرین ویرایش: - -

 

پرخرج ترین حوادث دنیا

دوشنبه 5 اسفند 1387 ساعت 10 و 23 دقیقه و 32 ثانیهنویسنده : مهران

 

10- غرق شدن تایتانیك: هزینه 150 میلیون دلار

كشتی تایتانیك در 15 آوریل 1912 غرق شد و بیش از 1500 مسافر آن كشته شدند.
هزینه ساخت این كشتی در آن زمان 7 میلیون دلار بود كه به زمان حال حدود 150 میلیون دلار می شود.

ex_titanic.jpg

9- سقوط تانكر حامل سوخت از پل Wiehltal در آلمان : هزینه 358 میلیون دلار

در تاریخ 26 آگوست 2004، تانكری حامل 32000 لیتر سوخت، از روی پلی در آلمان سقوط كرد و منفجر شد. هزینه اولیه تعمیر پل حدود 40 میلیون دلار خرج داشت و هزینه ساخت پل جدید 318 میلیون دلار

ex_wiehltal.jpg

8- حادثه تصادف قطار در كالیفرنیا : 500 میلیون دلار

در تاریخ 12 سپتامبر 2008، در اثر برخورد قطار در كالیفرنیا 25 نفر كشته شدند. پرداخت غرامت بازماندگان این حادثه 500 میلیون دلار برای شركت راه آهن خرج برداشت.

ex_metro.jpg

7-سقوط جنگنده B-2 : هزینه 1.4 میلیارد دلار

در تاریخ 23 فوریه 2008، یكی از 21 بمب افكن های B-2 ساخت امریكا لحظاتی بعد از پرواز سقوط كرد. علت حادثه نفوذ رطوبت به سیستم رایانه ای كنترل پرواز بود. این حادثه پر خرج ترین حادثه هوایی جهان نیز است. هر دو خلبان هواپیما با خروج اضطراری نجات یافتند.
هر كدام از این جنگنده ها نزدیك به 1.4 میلیارد دلار ارزش دارند.

ex_b2.jpg

6 - نشت نفت از نفت كش شركت Exxon : هزینه 2.5 میلیارد دلار

نشت نفت از یكی از نفت كش های شركت Exxon در تاریخ 24 مارس 1989 كه هزینه پاك سازی نفت رها شده نزدیك به 2.5 میلیارد دلار برآورد شد.

ex_valdez.jpg

5- انفجار گاز در خطوط لوله شركت Alpha Oil : هزینه 3.4 میلیارد دلار

انفجار در لوله انتقال سوخت یكی از بزرگترین شركت های نفتی جهان در تاریخ 6 جولای 1988 رخ داد و 167 كشته داد.

ex_piper.jpg

4- حادثه شاتل Challenger: هزینه 5.5 میلیارد دلار

در 28 ژانویه 1986، شاتل فضایی چلنجر، 37 ثانیه بعد از پرواز منفجر شد. اشكال یكی از مخازن سوخت و نشت سوخت مایع حامل شاتل عامل انفجار بود. هزینه ساخت شاتل بیش از 4.5 میلیارد دلار بود و نزدیك 1 میلیارد دلار نیز هزینه تجهیزات آسیب دیده در اثر این انفجار

ex_challenger.jpg

3- نشت نفت از نفتكش Prestige : هزینه 12 میلیارد دلار

در تاریخ 13 نوامبر 2002، نفت كش پرستیژ حامل 77000 تن نفت سنگین در نزدیك سواحل اسپانیا دچار حادثه شد. كاپیتان نفت كش از نیروهای ساحلی اسپانیا درخواست كمك كرد. ولی آن ها نفت كش را مجبور كردند كه از سواحل اسپانیا دور شود. بعد از آن بود كه كشتی در طوفان گرفتار شد و سوخت آن در دریا پراكنده شد. هزینه پاكسازی نفت رها شده نزدیك به 12 میلیارد دلار تخمین زده شد.

ex_prestige.jpg

2- حادثه شاتل فضایی كلمبیا؛ هزینه 13 میلیارد دلار

در تاریخ 1 فوریه 2003، شاتل فضایی كلمبیا در هنگام بازگشت به زمین منفجر شد. علت حادثه سوراخی بود كه 16 روز قبل از حادثه و در هنگام پرواز كلمبیا به سمت فضا در یكی از بال های شاتل ایجاد شده بود. هزینه ای نزدیك به 13 میلیارد دلار برای فرستادن این فضاپیما و مطالعات و تحقیقات انجام شده برای این پرواز صورت گرفته بود. ( به غیر از هزینه خود فضا پیما) . این حادثه پر خرج ترین حادثه سفر تحقیقاتی جهان لقب گرفته است.

ex_columbia.jpg

1- حادثه چرنوبیل : هزینه 200 میلیارد دلار

در تاریخ 26 آوریل 1986، فاجعه چرنوبیل رخ داد. انفجار در نیروگاه اتمی چرنوبیل باعث آلودگی بیش از 50 درصد سطح كشور اكراین گردید.1.7 میلیون نفر در این حادثه دچار آسیب شدند.هنوز آثار این حادثه مثل بیماری سرطان و … باقی مانده است. هزینه پاكسازی و تعمیر و جبران خسارت این حادثه نزدیك به 200 میلیارد دلار برآورد شده است. فقط ایجاد یك حفاظ فلزی دور این نیروگاه نزدیك 2میلیارد دلار خرج برداشته است.

ex_chernobyl.jpg

منبع : http://www.wreckedexotics.com/articles/011.shtml?%3F


آخرین ویرایش: - -

 

ساختمانی شگفت انگیز با طرح اسکناس

دوشنبه 5 اسفند 1387 ساعت 10 و 15 دقیقه و 24 ثانیهنویسنده : مهران

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

alt


آخرین ویرایش: - -

 

طراحی ‌های حیرت‌انگیز شرکت « هرزوگ و دو مورون »

دوشنبه 5 اسفند 1387 ساعت 10 و 06 دقیقه و 39 ثانیهنویسنده : مهران

 
حتما در طی برگزاری المپیک تابستانی پکن، استادیوم ملی پکن که به ورزشگاه آشیانه پرنده هم موسوم است، دیده‌اید. شاید از خود پرسیده باشید که کار طراحی و ساخت این استادیوم را چه اشخاص و شرکت‌هایی انجام داده‌اند.
 
کار طراحی این استادیوم را شرکت سوئیسی «هرزوگ و دو مورون» Herzog & de Meuron انجام داده است. این شرکت در سال ۱۹۷۸ به وسیله پییر دو مورون و ژاک هرزوگ در بازل تأسیس شد. این شرکت تا به حال برنده جوایز متعدد معماری شده است و طراحی‌های منحصر به فردی انجام داده است. در سال ۲۰۰۶، مجله نیویورک تایمز این شرکت را تحسین‌شده‌ترین شرکت معماری دنیا دانست.
علاوه بر ورزشگاه آشیانه پرنده، علاقه‌مندان ورزش حتما یکی دیگر از شاهکارهای این شرکت را می‌شناسند: ورزشگاه مشترک تیم‌های بایرن مونیخ و مونیخ ۱۸۶۰ موسوم به «آلیانز آرنا» Allianz Arena:
 
اما کارهای این شرکت مهندسی منحصر به ساخت ورزشگاه‌های مدرن زیبا نیست، شماری دیگر از طراحی‌های زیبای این شرکت شامل موارد زیر است:

شرکت «هرزوگ و دو مورون» پروژه‌های جالب زیادی در دست ساخت دارد. یکی از این پروژه‌ها که این روزها در اینترنت سرو صدای زیادی به پا کرده است، پروژه ساخت یک ساختمان مسکونی ۵۷ طبقه در نیویورک است که معماری منحصر به فردی دارد. این ساختمان شامل ۱۴۵ آپارتمان دو تا پنح اتاق خوابه خواهد بود. قیمت این آپارتمان‌ها از ۳/۵ میلون تا ۳۳ میلیون دلار متغییر است.

 
نیویورک شهر آسمان‌خراش‌هاست و در شهر آسمان‌خراش‌ها، برای شاخص شدن، قطعا باید طراحی‌های غیرمعمولی با استفاده از تخیل انجام داد. ساخت این ساختمان در سال ۲۰۱۰ به پایان خواهد رسید.
 
سالن کنسرت فیلارمونیک هامبورگ و طرح جاه‌طلبانه استادیوم تیم فوتبال پورتموث، از پروژه‌های در حال ساخت و طراحی دیگر این شرکت هستند:
 

آخرین ویرایش: - -

 

تصاویری از عشق که میلیون ها نفر با آن گریه کردند

دوشنبه 5 اسفند 1387 ساعت 10 و 04 دقیقه و 10 ثانیهنویسنده : مهران

 

گفته شده است که عکس این دو پرنده در کشور اکراین گرفته شده است. میلیون ها نفر در کشور آمریکا و اروپا با دیدن این عکس ها گریه کرده اند. عکاس این عکس ها آنها را به بالاترین قیمت ممکن به روزنامه های فرانسه فروخته است و تمام نسخه های روزنامه در روز انتشار این عکس بطور کامل فروخته شده است.

در تصویر اول پرنده ماده زخمی روی زمین افتاده و  منتظر شوهرش می باشد

 

وبلاگ اخبارجالب

در تصویر دوم پرنده نر برای همسرش با عشق و دلسوزی غذا می آورد

وبلاگ اخبار جالب

در تصویر سوم پرنده نر مجددا برای همسرش غذا می آورد اما متوجه بی حرکت بودن وی می شود لذا  شوکه شده و سعی می کند او را حرکت دهد

لحظه ای که  متوجه مرگ عشق خود می شود و شروع به جیغ زدن و گریه می کند

در کنار جنازه همسرش می ایستد و همچنان به شیون می پردازد

در آخر مطمئن می شود که عشق به او باز نمی گردد لذا با غم و ناراحتی کنار جنازه وی آرام می ایستد

وبلاگ اخبار جالب


آخرین ویرایش: - -

 

تصاویر زیبا از حشرات

دوشنبه 5 اسفند 1387 ساعت 09 و 59 دقیقه و 30 ثانیهنویسنده : مهران

 

 

Small_Creatures(23).jpg

 

Small_Creatures(17).jpg

 

Small_Creatures(11).jpg

 

Small_Creatures(5).jpg

 

Small_Creatures(22).jpg

 

Small_Creatures(16).jpg

 

Small_Creatures(10).jpg

 

Small_Creatures(4).jpg

 

Small_Creatures(21).jpg

 

Small_Creatures(15).jpg

 

Small_Creatures(9).jpg

 

Small_Creatures(3).jpg

 

Small_Creatures(20).jpg

 

Small_Creatures(14).jpg

 

Small_Creatures(8).jpg

 

Small_Creatures(2).jpg

 

Small_Creatures(19).jpg

 

Small_Creatures(13).jpg

 

Small_Creatures(7).jpg

 

Small_Creatures(1).jpg

 

Small_Creatures(24).jpg

 

Small_Creatures(18).jpg

 

Small_Creatures(12).jpg


آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic