خسروی از نامبرینگ اپراتور سوم و فرصت جدید رگولاتوری به شركتهای متقاضی شرکت در مزایده اپراتور سوم خبر داد

دوشنبه 27 آبان 1387 ساعت 15 و 58 دقیقه و 55 ثانیهنویسنده : مهران

 
 

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از اعلام پیش شماره 092X بعنوان نامبرینگ اپراتور سوم تلفن همراه و نیز ارائه فرصت جدید برای شركت كنندگان در این مزایده خبر داد.


محمود خسروی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تمدید دو روزه مهلت تحویل مدارك از سوی خریداران اسناد مزایده اپراتور سوم خللی در سایر زمانهای اعلام شده این مزایده چون بازگشایی پاكات الف، ب و ج ندارد.
وی در ادامه از ارائه یك فرصت جدید به شركت كنندگان در مزایده اپراتور سوم خبر داد و گفت: در این فرصت برخی از شركتهای داخلی و خارجی كه هنوز نتوانسته‌اند برای خود شریك جذب كند، فرصت تازه در اختیار خواهند داشت.
خسروی گفت: تا زمان تحویل پاكات الف، ب و ج شركتهای حاضر در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه می‌توانند مدارك خود را حتی بدون پیدا كردن شریك تحویل دهند.
خسروی تاكید كرد: این فرصت به این شرط به شركتها داده شده كه تعهد بدهند تا زمان تحویل پاكات الف،ب و ج یارگیری كرده و شریك برای خود پیدا كنند و مابقی شرایط مزایده را دارا باشند.
وی اخذ شریك خارجی با داشتن حداكثر 49 درصد سهم و دارا بودن دو میلیون مشترك برای اپراتور خارجی از شرایط اولیه برای شركتهای متقاضی است.
رئیس سازمان تنظیم مقررات تصریح كرد: شركتها همچنین باید بتوانند شرط پرداخت حداقل 50 درصد حق‌الامتیاز لیسانس را داشته باشند و با مدارك خود این توانایی را اثبات كنند.


آخرین ویرایش: - -

 

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری R&D مایکروسافت در چین

دوشنبه 27 آبان 1387 ساعت 15 و 58 دقیقه و 24 ثانیهنویسنده : مهران

 

Microsoft In China

سرویس اخبار خارجی ایتنا - بنا بر اعلام یکی از مدیران مایکروسافت، این شرکت در نظر دارد ظرف سه سال آینده مبلغ یک میلیارد دلار را در بخش تحقیقات و توسعه (R&D) و در کشور چین صرف نماید.


به گزارش رویترز Zhang Yaqin خاطر نشان ساخت این میزان علاوه بر مبلغ 300 میلیون دلاری است که مایکروسافت اخیراً صرف ساخت مرکز R&D جدید خود در پکن نموده است.

Zhang که در جمع خبرنگاران حاضر در مراسم معرفی Simon Leung مدیرعامل جدید مایکروسافت در چین سخن می‌گفت اضافه کرد: «ما ظرف سه سال آینده بیش از یک میلیارد دلار را در چین صرف تحقیقات و توسعه خواهیم نمود.»

«بخش اعظم این مبلغ مصروف هزینه‌های مرتبط با پرسنل و منابع لازم برای تحقیقات خواهد شد و برای خریدهای سازمانی و تملیک شرکت‌های دیگر از این مبلغ استفاده نخواهد شد.»

به گفته رویترز چین تا قبل از این سرمایه‌گذاری نیز بعد از ایالات متحده دومین ناحیه بزرگ تحقیقاتی مایکروسافت در جهان محسوب می‌شد.
این شرکت پیش از این هم یک سرمایه‌گذاری یکصد میلیون دلاری را بر روی شرکت‌های نرم‌افزاری چینی و همچنین مبلغ یکصد میلیون دلار دیگر را نیز برای توسعه پروژه‌ها و سرویس‌های نرم‌افزاری صرف نموده بود.

Leung تا پیش از پیوستن به مایکروسافت در سمت مدیر آسیا و اقیانوسیه موتورولا فعالیت می‌نمود.


آخرین ویرایش: - -

 

استان های برتر در عملکرد بخش اهداف فناوری اطلاعات معرفی شدند

دوشنبه 27 آبان 1387 ساعت 15 و 54 دقیقه و 44 ثانیهنویسنده : مهران

 
 

براساس گزارش ارزیابی عملکرد بخش فناوری اطلاعات مخابرات استان ها در مهر ماه سال 87 استان های خراسان رضوی ،یزد و تهران به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.


مهندس سعید مهدیون رییس  هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات در گفت و گو با سیتنا به ارائه گزارشی از وضعیت عملکردی شاخص های بخشی فناوری اطلاعات در برنامه چهارم توسعه  به تفکیک استان ها در مهر ماه  سال 87 پرداخت و گفت: شرکت مخابرات استان خراسان رضوی در عملکرد سنجش دیتای استان ها براساس برنامه چهارم توسعه در مهر ماه سال جاری با کسب 90.23 امتیاز را در بین سایر استان ها یه خود اختصاص داد.


وی ادامه داد:  شرکت مخابرات استان یزد با کسب 88.97 امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت و شرکت مخابرات استان تهران با 87.73 مقام سوم را کسب کرد.


مهدیون تصریح کرد: متوسط ارزیابی  عملکرد 30 استان عدد 85.21 را نشان می دهد این در حالی است که این رقم در تیرماه سال 87 عدد 84.10 را از سقف 100 امتیاز را نشان می داد.


وی اظهار داشت: تعد اد نصب پورت های پر سرعت دیتا،خانه های متصل به شبکه اطلاع رسانی، عرضه خدمات فناوری اطلاعات در دفاتر  فناوری اطلاعات و ارتباطات شهری ، روستاهای متصل به شبکه اطلاع رسانی بالای (100 نفر جمعیت) پروژه ICT روستایی ، ضریب نفوذ کاربران اینترنت ، متوسط زمان دریافت ارتباط پرسرعت ، پروژه واگذاری اینترنت به دانشگاهها و مراکز آموزشی از طریق فیبر نوری ،اتصال مدارس به شبکه ملی اینترنت و بانکداری الکترونیک جز شاخص های عملکردی است که در رتبه بندی استان ها حائز اهمیت است.


آخرین ویرایش: - -

 

پیش‌شماره سیم‌كارت اپراتور سوم 092X خواهد بود

دوشنبه 27 آبان 1387 ساعت 15 و 47 دقیقه و 28 ثانیهنویسنده : مهران

 

به گفته رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به احتمال زیاد پیش‌شماره سیم‌كارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه 092X خواهد بود.

 

محمود خسروی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: تقسیم‌بندی نامبرینگ به عهده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است و در واقع رگولاتور در این رابطه تصمیم‌گیری می‌كند و روال تعیین پیش‌شماره این اپراتور نیز مثل اپراتور دوم تلفن همراه است.

در جریان برگزاری مزایده اپراتور سوم تلفن همراه به گفته خسروی در حضور برخی شركت‌های خارجی مشكلاتی به وجود آمده و هنوز شریك داخلی خود را پیدا نكردند.

وی تصریح كرد: در تلاشیم تا برنده مزایده اپراتور سوم تلفن همراه تا اواخر دیماه سال جاری مشخص شود.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان یادآور شد: برنده مزایده اپراتور سوم از اوایل سال 88 سیم‌كارت‌های خود را عرضه خواهند كرد.


آخرین ویرایش: دوشنبه 27 آبان 1387 ساعت 15 و 55 دقیقه و 32 ثانیه

 

منع استفاده از نرم‌‌افزارهای كپی در سازمان‌های دولتی

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 18 دقیقه و 47 ثانیهنویسنده : مهران

 

سونیتا سراب‌پور - شكستن قفل سیستم عامل‌ها و برنامه‌های كاربردی و كپی از روی آن در نسخه‌های بی‌شمار در ایران دیگر امری تعجب‌برانگیز نیست. در واقع خرید نرم‌افزارهای كپی شده در كشور آن هم با قیمت بسیار پایین برای كاربران به امری طبیعی مبدل شده است.باور این اظهارات به هیچ وجه دشوار نیست. كافی است نگاهی به سیستم عامل و نرم‌افزارهای به كار گرفته شده در كامپیوترتان بیندازید.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

اختلال در ارسال پیامك، امروز بدتر از دیروز !

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 17 دقیقه و 57 ثانیهنویسنده : مهران

 
از وجود اختلال‌های همیشگی در برقراری ارتباط با تلفن همراه یا مشكل در ارسال نشدن پیامك در شبكه همراه اول كه بگذریم، مشكل دریافت پیغام و به مقصد نرسیدن پیام‌ها و یا ارسال پی‌درپی آن برای گیرنده‌ی پیام‌ این روزها معضلی شده كه مشتركان بسیاری از آن گله‌مند هستند. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

مایکروسافت: Windows 7 قابلیت اجرا بر روی درایوهای SSD را دارد

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 17 دقیقه و 14 ثانیهنویسنده : مهران

 

windows7


سرویس اخبار خارجی ایتنا - مایکروسافت بدلیل هسته سنگین ویندوز ویستا در نظر ندارد این سیستم‌عامل را بسمت نوت‌بوک‌های فوق سبک یا Netbookها هدایت نماید بلکه این شرکت برای این دسته از تجهیزات ویندوز 7 که از هسته بسیار سبک‌تر و کوچک‌تری برخوردار است را کاندید نموده است. سیستم‌عاملی که بگفته این شرکت قادرخواهد بود تا بر روی نت‌بوک‌هایی با درایو SSD و حجمی به کوچکی 16GB براحتی و بدون هیچگونه مشکلی اجرا شود.


ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

تامین بستر شبكه‌ فیبرنوری، عمده‌ترین عامل افزایش ضریب نفوذ اینترنت

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 16 دقیقه و 00 ثانیهنویسنده : مهران

 

عمده‌ترین عامل در افزایش ضریب نفوذ اینترنت تامین بستر لازم شبكه‌ فیبرنوری مناسب و ارتباط مراكز مخابراتی با یكدیگر است.


مسعود ریاضیات - رییس انجمن صنفی كارفرمایان شبكه‌های اینترنتی ایران - در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار كرد: ایجاد بستری برمبنای فیبرنوری و هماهنگی مراكز مخابراتی مهترین وظایف شركت زیرساخت است كه باید در اجرای هرچه بهتر آن كوشا بود چراكه بروز كوچك‌ترین مشكل برای استفاده از اینترنت، كاربر را بدبین و حساس خواهد كرد.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان از عملكرد شركت مخابرات ایران

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 15 دقیقه و 10 ثانیهنویسنده : مهران

 

كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه هفته جاری میزبان غلامحسین نوذری وزیر نفت است تا پاسخگوی سوال عزتی نماینده دهلران، دره‌شهر و آبدانان باشد.
به گزارش ایسنا بازدید از واحدهای صنعتی استان قزوین برنامه روز دوشنبه اعضای كمیسیون صنایع و معادن است.

رسیدگی به لایحه جرائم رایانه‌ای و رسیدگی به تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان از عملكرد شركت مخابرات ایران نیز در كمیسیون مذكور ادامه می‌یابد.


آخرین ویرایش: - -

 

علاقه‌مندی EA برای کمک به حفظ سلامت جسمانی و تناسب اندام کاربران!

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 14 دقیقه و 23 ثانیهنویسنده : مهران

 سرویس اخبار خارجی ایتنا - Peter Moore مدیر بخش EA Sports از سری بازی جدید که اولین عنوان آن قرار است ماه مارس سال آینده وارد بازار شود بعنوان «تغییری بنیادی در تجربه کاربران برای انجام بازی» یاد نمود.


شرکت بازی‌سازی Electronic Arts که پیش از این بخاطر ساخت بازی‌های ورزشی و بویژه مجموعه محبوب بازی فوتبال یعنی FIFA زبانزد کاربران و دوستداران گیم بوده است، اینک با پیروی از بازی ویدیوئی معروف نینتندو یعنی Wii-Fit پا در حوزه ورزش تناسب اندام، آنهم در بین خانم‌ها گذاشته است.

EA روز پنجشنبه اعلام کرد بازی جدیدی را با نام EA Sports Active معرفی نموده که بر روی کنسول Wii نینتندو اجرا می‌گردد و بنا بر آنچه این شرکت بر آن تاکید می‌نماید «با هدف تکمیل بازی نرمشی Wii-Fit ایجاد شده است، نه برای رقابت با آن»

Peter Moore مدیر بخش EA Sports از سری بازی جدید که اولین عنوان آن قرار است ماه مارس سال آینده وارد بازار شود بعنوان «تغییری بنیادی در تجربه کاربران برای انجام بازی» یاد نمود.

گروه مخاطبین بازی‌های ورزشی EA را اکثراً پسران و مردان جوانی تشکیل می‌دهند که بیشتر طرفدار بازی‌هایی همچون فوتبال، راگبی، بسکتبال و هاکی بوده و بدین ترتیب این شرکت را به بزرگ‌ترین فعال در حوزه بازی‌های ویدیوئی مبدل نموده‌اند.

با اینوجود برای باقی ماندن در کورس رقابت با شرکت‌هایی همچون Activision و Blizzard Inc که نمونه‌های موفقی مانند World of Warcraft و Rock Band را در کارنامه خود دارند، EA می‌بایستی به گسترش طرفداران خود سرعت ببخشد.

ورود به حوزه بازی‌هایی با موضوع Fitness و تناسب اندام راه‌حل مناسبی برای جذب جامعه کاربران مونث و بدست آوردن سهم بیشتری از بازار بازی‌های ویدیوئی ورزشی بحساب می‌آید.


آخرین ویرایش: - -

 

قرارداد 100 میلیاردتومانی با فالكون

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 13 دقیقه و 11 ثانیهنویسنده : مهران

 

شرکت ارتباطات زیرساخت به منظور تأمین شبکه ارتباطی بین‌المللی خود به زودی توافقنامه قرارداد 1000 میلیارد ریالی پروژة فیبرنوری فالکون را امضا می کند و به شبکه جهانی فلگ متصل خواهد شد.
به گزارش مهر، محمدباقر ظهوری فر مدیر عامل شرکت زیرساخت با اعلام این خبر گفت: با اجرای این قرارداد برای نخستین بار دو نقطه اتصال بین الملل چابهار و بندرعباس در کشورمان ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد : به این ترتیب انحصار تأمین ظرفیت اینترنت کشور از کابل جاسک فجیره در امارات خارج می‌شود و به مدت 15 سال ظرفیت اینترنت کشورمان مستقیماً از طریق شبکه فلگ با تمامی نقاط اصلی ارتباطی جهان برقرار خواهد شد.
ظهوری فر گفت: براساس این قرارداد، شرکت فلگ طی دو سال 40 لینگ STM1 به کشورمان واگذار می‌کند.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در معرفی پروژه فلگ گفت: پروژه فلگ شامل یک حلقه پرظرفیت کابل فیبرنوری دریایی با چندین نقاط اتصال در تمامی کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس است و با اتصال به مصر در غرب و همچنین اتصال به بمبئی در شرق برای نخستین بار در جهان یک حلقه عبوری کاملی را تشکیل می دهد که سه قاره اروپا، آسیا و آمریکا را به یکدیگر متصل می‌کند.

وی افزود: به این ترتیب امکان دسترسی کشورمان به بزرگراه‌های ارتباطی بین‌المللی در کشورهایی که دارای نقاط اتصال مشترک هستند، فراهم می‌شود.

ظهوری فر با اشاره به دیگر مزایای این قرارداد برای کشورمان گفت: با توجه به end-to-end بودن سرویس‌ها در پروژه فلگ و عدم پرداخت هزینه‌های اضافی تا نقاط انتهایی، هزینه دسترسی به اینترنت در کشورمان کاهش خواهد یافت.

وی امکان کسب درآمد از طریق ترانزیت یا فروش پهنای باند به کشورهای همسایه و یا کشورهای آسیای میانه را از جمله مزایای اقتصادی این قرارداد دانست.


آخرین ویرایش: - -

 

جهانگرد: بهره‌برداری از خدمات الكترونیكی عقب‌تر از امكانات الكترونیكی است

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 12 دقیقه و 30 ثانیهنویسنده : مهران

 
نصرالله جهانگرد صاحب‌نظر در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: گرچه در ارائه و تجهیز امكانات الكترونیكی عقب هستیم ولی در بهره‌برداری از خدمات الكترونیكی عقب‌تر از تجهیز امكانات و ارائه امكانات الكترونیكی هستیم.

به گزارش روابط عمومی پژوهشكده ICT جهاد دانشگاهی، نصرالله جهانگرد با اعلام این خبر به دبیرخانه دومین كنفرانس شهر الكترونیكی گفت: اگر خواهان ارائه سرویس‌ها و خدمات الكترونیكی و بر اساس فناوری اطلاعات به مردم هستیم باید دستگاه‌های مختلف، فرهنگ كار و تفكر با هم كار كردن را داشته باشند.

این صاحب‌نظر ارشد در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات درباره دلایل ناكامی تحقق شهر الكترونیكی و استفاده از خدمات الكترونیكی گفت: یكی از مهم‌ترین عوامل موثر در این زمینه این است كه دستگاه‌های مختلف، آداب كار كردن با هم و هم‌افزایی ناشی از آن آشنا نیستند و اغلب به طور انفرادی كار می‌كنند و بهره‌وری دستگاه‌هایی كه بطور انفرادی كار می‌كنند هم محدود و هم پایین‌تر است.

وی با تاكید بر این كه آداب، قوانین و حتی فرهنگ با هم كار كردن در دستگاه‌های مختلف ضعیف است افزود: این مشكل در دو سال گذشته در بحث كارت سوخت نمود بارزی داشت و دو سال تمام دستگاه‌های مختلف با یكدیگر درگیر و كمتر آماده همكاری بودند.

جهانگرد با اشاره به اینكه در بحث ترویج فرهنگ استفاده از خدمات الكترونیكی از چارچوب‌ها و راهكارهای تشویقی، ترغیبی و فرهنگی غافل مانده‌ایم، اظهار داشت: در حال حاضر با یك میلیارد انواع فیش‌ها و قبض‌های آب و برق، تلفن و گاز و... مواجه هستیم و باید جامعه را به استفاده از خدمات الكترونیكی ترغیب و تشویق كنیم.

وی با تقدیر از حركت جهاد دانشگاهی و پژوهشكده ICT جهاد دانشگاهی در تلاش برای برگزاری دومین كنفرانس شهر الكترونیكی خاطر نشان كرد: كنفرانس شهر الكترونیكی باید دارای ابعاد علمی و كاربردی قوی باشد و بتواند جامعه دانشگاهی و دستگاه‌های مختلف را برای حل مسائل مختلف و تحقق اهداف شهر الكترونیكی رهنمون سازد و نهادها و امكانات موجود را به سوی كسب ارزش افزوده در عرصه‌های مختلف سوق دهد.

آخرین ویرایش: - -

 

در نخستین گام‌های ارایه‌ خدمات الكترونیكی در كشور هستیم

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 11 دقیقه و 51 ثانیهنویسنده : مهران

 

به گفته‌ معاون گسترش IT شركت فناوری اطلاعات می‌توان گفت كه ما در آغاز راه الكترونیكی كردن خدمات دستگاه‌های دولتی هستیم اما حركت جدی آن شروع شده است و امیدواریم با حمایت و جدیت بیش‌تر دستگاه‌های اجرایی گسترش ارایه‌ خدمات الكترونیكی هرچه سریع‌تر تحقق یابد.حمید علیپور در گفت‌وگو با ایسنا در ارزیابی از گسترش ارایه خدمات الكترونیك دستگاه‌های اجرایی در كشور گفت: در حال حاضر تقریبا تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به طراحی و ایجاد درگاه اینترنتی با پرتال سازمانی خود اقدام كرده‌اند كه این نخستین گام ارایه خدمات الكترونیكی است.

او تصریح كرد: در باره اطلاع‌رسانی و معرفی شرایط دریافت انواع خدمات كه گام بعدی است نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است كه تا پایان سال كامل‌تر خواهد شد.

به گفته وی گام‌های بعدی كه باید جهت تكمیل ارایه‌ خدمات الكترونیكی انجام شود، تهیه فرم‌های الكترونیكی خدمات و فرآیندهای آن است كه امكان پیگیری متقاضی را از روند رسیدگی به صورت الكترونیكی فراهم می‌كند كه هنوز بسیاری از دستگاه‌ها وارد آن نشده‌اند.


آخرین ویرایش: - -

 

ویروس و ضدویروس

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 08 دقیقه و 44 ثانیهنویسنده : مهران

 

حجم عظیم ویروس ها، کرم ها، ایرادات نرم افزارها و تهدیدهای ناشی از آنها، نرم افزارهای ضدویروس را تبدیل به یکی از ابزارهای لازم برای همه کامپیوترها نموده است. در صورت آلوده شدن یک کامپیوتر به ویروس بسته به نوع آن ممکن است مصائب مختلفی برای سیستم کامپیوتری بوجود آید که در پاره ای موارد جبران آن ها هزینه های زیادی را تحمیل می کند. آسیب های بعضی از ویروس ها به گونه ای است که آثار سوء آن ها را به هیچ وجه نمی توان از بین برد. مستقل از نوع ویروسی که باید با آن مقابله شود نیاز به برنامه های ضد ویروس همواره وجود دارد و در شرایطی که محصولات ضد ویروس متنوعی تولید شده اند، انتخاب نرم افزار مناسب دغدغه کاربران می باشد.

این مقاله ضمن معرفی انواع ویروس ها، نحوه عمل کرد برنامه های ضدویروس و انواع ویروس هایی که ضدویروس ها شناسایی و پاکسازی می کنند را معرفی می کند. همچنین اطلاعاتی که برای انتخاب ابزار مناسب لازم است بیان شده و تعدادی از برنامه های ضد ویروس با هم مقایسه  خواهند شد.

ویروس چیست؟

ویروس های کامپیوتری برنامه هایی هستند که مشابه ویروس های بیولوژیک گسترش  یافته و پس از وارد شدن به کامپیوتر اقدامات غیرمنتظره ای را انجام می دهند. با وجودی که همه ویروس ها خطرناک نیستند، ولی بسیاری از آنها با هدف تخریب انواع مشخصی از فایل ها، برنامه های کاربردی و یا سیستم های عامل نوشته شده اند.

 ویروس ها هم مشابه همه برنامه های دیگر از منابع سیستم مانند حافظه و فضای دیسک سخت، توان پردازنده مرکزی و سایر منابع بهره می گیرند و می توانند اعمال خطرناکی را انجام دهند به عنوان مثال فایل های روی دیسک را پاک کرده و یا کل دیسک سخت را فرمت کنند. همچنین یک ویروس می تواند مجوز دسترسی به دستگاه را از طریق شبکه و بدون احراز هویت فراهم آورد.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

کرمهای اینترنتی مفید (۲)

شنبه 25 آبان 1387 ساعت 17 و 02 دقیقه و 56 ثانیهنویسنده : مهران

 

بنابه عقیده بعضی، اکنون زمان استفاده از تدبیر براساس کرم! و ساختن کرمهای مفید برای ترمیم مشکلات است. درباره این روش قبلا در مجامع مربوط به امنیت بحث شده است و البته هنوز اعتراضات محکمی علیه استفاده از آنها وجود دارد. اما در مواجهه با شبکه های zombie (کامپیوترهای آلوده ای که برای حملات DoS گسترده، مورد استفاده قرار می گیرند) که تعداد آنها به دههاهزار کامپیوتر میرسد، می توانند یک شبه! توسط کرمهای مفید از کار انداخته شوند.

 

 

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

راه‌اندازی نخستین شبكه‌ گسترده‌ مبتنی بر IPV6 در كشور

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 29 دقیقه و 01 ثانیهنویسنده : مهران

 

IPV6 پروتكلی است كه به ‌منظور رفع مشكلات موجود در پروتكل IPV4 در جهان مطرح شد و از آنجا كه ورژن قبلی دارای ضعف‌هایی نظیر محدودیت در تعداد آدرس‌ها، امنیت شبكه و كیفیت برقراری ارتباط بود، IPV6 توانسته است بیش‌تر ضعف‌های نسخه‌ قبلی را پوشش داده و به ‌عنوان پروتكلی با قابلیت‌های بالاتر و امكان توسعه‌پذیری معرفی شود.


حمید علیپور - معاون گسترش فناوری اطلاعات شركت فناوری اطلاعات - در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب گفت: استفاده از این پروتكل در كشور می‌تواند بسیاری از مشكلات موجود را كاهش و توسعه‌ كشور را همگام با توسعه‌ كشورهای پیشرفته قرار دهد. وی IPV6 را نیز دارای مشكلاتی دانست و تصریح كرد: مشكلاتی برای به‌كارگیری IPV6 نظیر نبود پشتیبانی كامل برخی تجهیزات از این پروتكل، نبود دانش كافی به صورت عمومی و در سطح گسترده، نظیر آنچه در زمینه‌ IPV4 موجود است وجود دارد. همچنین می‌توان به نبود امكان مهاجرت یك باره پروتكل شبكه در كشور به IPV6 اشاره كرد.

به گفته‌ او در این راستا شركت فناوری اطلاعات به‌عنوان متولی اصلی فناوری اطلاعات در كشور مدت‌هاست با تشكیل گروه‌های كاری و مطالعاتی گسترده در این زمینه و با انجام تست‌های آزمایشگاهی به نتایج مطلوبی رسیده است. او گفت: از آنجا كه در تمام جهان مهاجرت به سمت IPV6 به یك باره انجام نمی‌شود كشور ما نیز از این موضوع مستثنی نبوده و به ناچار لازم است كه مهاجرت به IPV6 به صورت بخشی انجام شود.

علیپور افزود: در این فرآیند همزیستی دو پروتكل IPV4 و IPV6 به وجود خواهد آمد. بر این اساس شركت فناوری اطلاعات به منظور انجام پروژه‌ای درباره‌ پروتكل IPV6 در كشور، پیشنهاد پیاده‌سازی IPV6 برروی شبكه‌ علمی كشور كه در آن كلیه دانشگاه‌های كشور بر روی یك شبكه مستقل IP/MPLS به یكدیگر متصل می‌شوند را داده و هم اكنون در حال تهیه و ارایه Plan آدرس‌دهی بر اساس IPV6 در این شبكه است كه در آینده نزدیك شبكه مذكور به عنوان نخستین شبكه گسترده مبتنی بر IPV6 در كشور راه‌اندازی خواهد شد.


آخرین ویرایش: - -

 

نسخه فارسی بازی آموزشی رایانه‌ای «امداد غذایی» رونمایی شد

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 26 دقیقه و 46 ثانیهنویسنده : مهران

 
 اولین نسخه فارسی بازی رایانه‌ای آموزشی انسان دوستانه «امداد غذایی» با مضمون گرسنگی و اهمیت امدادرسانی غذایی در بحران روز پنجشنبه و مقارن با اعلام همبستگی گروهی از هنرمندان ایرانی با برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در تهران رونمایی شد. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

چه كسی سرمایه‌گذار خارجی پروژه تالیا می‌شود؟

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 26 دقیقه و 23 ثانیهنویسنده : مهران

 
شبکه تالیا در حال حاضر بیش از 911 هزار مشترک در کشور دارد كه طبق قراردادش با مخابرات با رسیدن به مرز 2 میلیون مشترک می‌تواند از رومینگ دوطرفه برخوردار شود و با توجه به تاكید قرارداد مبنی بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار خارجی در پروژه تالیا برای تسریع در توسعه این شبكه قرار است از مشاركت یك سرمایه‌گذاری خارجی نیز استفاده كند. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

گیگابایت اولین موس مخصوص بازی خود را به بازار عرضه کرد

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 25 دقیقه و 49 ثانیهنویسنده : مهران

 


شرکت گیگابایت که عنوان یکی از بزرگترین سازندگان مادربردها و کارت‌های گرافیکی شناخته می‌شود به تازگی جدیدترین موس خود را برای بازی به بازار عرضه کرده است.

این موس که با نام GM-M8000 شناخته می‌شود، اولین محصول از موس‌های گیگابایت است که با توجه به طراحی و امکانات درنظر گرفته شده برای آن می‌تواند مورد توجه علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری قرار بگیرد. GM-M8000 یک موس لیزری با دقت 4000 نقطه بر اینچ است که از یک حسگر لیزری AVAGO 6090 استفاده می‌کند.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 37 دقیقه و 33 ثانیه

 

اجرای طرح امنیت اطلاعات و داده در مرکز تحقیقات مخابرات

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 24 دقیقه و 21 ثانیهنویسنده : مهران

 
طرح امنیت اطلاعات و داده با همکاری دانشگاه‌های کشور در مرکز تحقیقات مخابرات انجام می‌شود.


کمال محامدپور - معاون آموزش، پژوهش و امور بین‌الملل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات - با بیان این مطلب، اظهار كرد: این طرح به صورت یک طرح طولانی مدت تعریف شده و هفت دانشگاه در اجرای آن با مرکز تحقیقات همکاری می‌کنند. وی افزود: دانشگاه‌های اصفهان، یزد، امام حسین (ع)، صنعتی امیرکبیر، مشهد و صنعتی شریف از جمله دانشگاه‌هایی هستند که در این طرح فراگیر شرکت می‌کنند.

او با بیان این مطلب که این طرح با نام CERT اجرا می‌شود خاطر نشان کرد: هر کدام از این دانشگاه‌ها بخشی از طرح مذکور را اجرا می‌کنند. محامدپور تصریح کرد: ایجاد آزمایشگاه‌های تخصصی در زمینه‌ امنیت اطلاعات و داده از جمله موارد تعریف شده در این طرح است.

وی ادامه داد: تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه‌ امنیت شبکه همچنین پشتیبانی تحقیقاتی از پروژه‌ای که در شرکت‌ فناوری اطلاعات اجرا می‌شود نیز از دیگر شرح خدمات این طرح است. معاون آموزش، پژوهش و امور بین‌الملل با بیان این مطلب که طرح مذکور چند ساله تعریف شده است، گفت: شرکت فناوری اطلاعات بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این پروژه را اجرا می‌کند و مرکز تحقیقات نیز در حوزه تحقیقاتی، پشتیبانی‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی اظهار كرد: طی دو هفته آینده مرکز هماهنگی شبکه CERT با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و روسای دانشگاه‌های ذی ربط افتتاح می‌شود. او تأکید کرد: برای اجرای دوره سه ساله نخست این طرح، حدود 40 میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.


آخرین ویرایش: - -

 

عرضه سریع‌ترین و سبزترین هارد دیسک جهان توسط Seagate

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 22 دقیقه و 20 ثانیهنویسنده : مهران

 

seagate


سرویس اخبار خارجی ایتنا - شرکت Seagate یکی از بزرگ‌ترین سازندگان تجهیزات ذخیره‌سازی هارد دیسک جدیدی را با نام Savvio 15K.2 HDD معرفی نموده که به گفته این شرکت «سریع‌ترین و سبزترین درایو جهان» بحساب می‌آید.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 38 دقیقه و 06 ثانیه

 

نوت‌بوک‌های مخصوص بازی اسوس روانه بازار شد

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 19 دقیقه و 21 ثانیهنویسنده : مهران

 


 نوت‌بوک‌های سری G که از جمله محصولات دریافت‌کننده نشان Republic of Gamers هستند، كه به تازگی از سوی اسوس روانه بازارهای جهانی شدند. این سری از نوت‌بوک‌ها که مخصوص گیمرها طراحی شده‌اند قادرند تا توانایی‌های کاربر را درهنگام اجرای بازی‌های کامپیوتری ارتقاء بخشند.


یکی از ویژگی‌های سری G اسوس، بکارگیری جدیدترین چیپ‌ست گرافیگی NVIDIA GeForce 9700M GT در این نوت‌بوک‌ها است که موجب افزایش توان گرافیکی این دستگاه‌ها می‌شود و نتیجه آن تجربه تصاویری بی‌نظیر، به ویژه در صحنه‌های سه بعدی برای کاربران است. علاوه بر اینها، استفاده از نمایشگرهایی با کیفیت و همچنین با سرعت پاسخ‌دهی بسیار سریع موجب می‌شود تا تصاویر را ‌تر از همیشه به کاربر انتقال دهند و هیجانی ویژه‌ای در هنگام انجام بازی برای کاربر به ارمغان آورند.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 38 دقیقه و 43 ثانیه

 

چالش‌های توسعه اینترنت بی‌سیم در كشور

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 19 دقیقه و 18 ثانیهنویسنده : مهران

 
به هر حال مزایده وایمکس با تمام اما و اگرهایش برگزار شد و برندگان آن هم با هر سختی توانستند شرایط مد نظر را تامین کنند. سوالی که در این بین از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، به زمان ارایه این سرویس از سوی برندگان و قیمت نهایی برای مصرف‌کننده است؟ آیا شرکت‌های حاضر تدابیری برای جذب کاربر اندیشیده‌اند؟ آیا قیمت نهایی و تمام شده این سرویس می‌تواند از اینترنت پرسرعتی که این روزها بعد از چند سال توانسته اندک مخاطبی را به خود اختصاص دهد پیشی گیرد؟ ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

گسترش بسترهای مخابراتی به بهبود کیفیت ارایه خدمات منجر می شود

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 19 دقیقه و 10 ثانیهنویسنده : مهران

 
یکی از مجریان پیام کوتاه(SMS) شرکت ارتباطات سیار، گسترش بسترهای مخابراتی در ارایه خدمات به جامعه را موجب بهبود کیفیت و همچنین افزایش سرعت ارایه خدمت به مشتریان دانست. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

راه‌اندازی اولین رادیوی اینترنتی دانشگاهی کشور در اصفهان

دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 17 دقیقه و 37 ثانیهنویسنده : مهران

 

رییس دانشکاه اصفهان، از بهره برداری و راه اندازی اولین رادیو اینترنتی دانشگاهی کشور در دانشکاه اصفهان خبر داد.به گزارش ایرنا، دکتر محمد حسین رامشت افزود: رادیو اینترنتی دانشگاه اصفهان همزمان با روز دانشجو در 16 آذرماه سالجاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: این دانشگاه در مدت دو سال اخیر ، طرح راه اندازی رادیو اینترنتی را پیگیری کرده که فاز نخست این رادیو همزمان با روز دانشجو و همزمان با سیصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه اصفهان راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: رادیو اینترنتی در پنج فاز طراحی شده که در فاز نخست برنامه صبحگاهی برای مخاطبان اجرا خواهد کرد و در فازهای دیگر برنامه‌های ظهرگاهی، عصرگاهی، شبانگاهی و سحرگاهی نیز بدان اضافه خواهد شد.

رامشت گفت: توانمندی‌ها و رویدادهای علمی، پژوهشی و آموزشی و فرهنگی دانشگاه اصفهان با استفاده از پتانسیل‌های این رادیو به مخاطبان بیرون دانشگاه معرفی خواهد شد.


آخرین ویرایش: - -

 

واگذاری جمع‌آوری اطلاعات میدانی شبكه‌های GSM به پیمانكار

شنبه 18 آبان 1387 ساعت 16 و 19 دقیقه و 36 ثانیهنویسنده : مهران

 
سازمان تنظیم مقررات جمع‌آوری اطلاعات میدانی را به پیمانكار واگذار می‌كند.سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نظر دارد در چارچوب مقررات و ضوابط جاری، جمع‌آوری اطلاعات میدانی بر اساس الگوهای ارایه شده سازمان در خصوص شبكه‌های GSM برای تمامی استان‌های كشور را به پیمانكار واجد شرایط واگذار كند.

به گزاش ایتنا به نقل از سازمان تنظیم مقررات، این سازمان تمامی موسسات، شركت‌ها، مراكز علمی و دانشگاهی و واحدهایی كه شرایط لازم و توانایی انجام مطالعات فوق را دارند درخواست كرده است پس از نشر آگهی در روزنامه كیهان مورخ 19 و 18/08/87 و مطالعه مندرجات آن حداكثر تا تاریخ 30/09/87 نسبت به ارسال مدارك، مستندات، شناسنامه فعالیت و پیش بینی خود از امكانات و تجهیزات موردنیاز اقدام كنند.


آخرین ویرایش: - -

 

زیرساخت‌های فنی امضای الكترونیكی آماده شده است

شنبه 18 آبان 1387 ساعت 16 و 18 دقیقه و 46 ثانیهنویسنده : مهران

 

زیرساخت‌های فنی امضای الكترونیكی تأمین شده و در حال حاضر توسعه كاربرد امضای الكترونیكی در كشور در حال اجراست.


به گزارش فارس محمودزاده، مدیر گروه برنامه‌ریزی و توسعه مركز تجارت الكترونیك مركز پژوهش‌های وزارت بازرگانی درخصوص وضعیت امضای الكترونیكی و آماده‌سازی زیرساخت‌های این اقدام به فارس گفت: امكانات لازم به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری جهت اجرای صدور گواهی الكترونیكی در كشور فراهم شده و این در حالی است كه بسیاری از فعالیت‌های مربوط به سایت پشتیبان عملیاتی شده است.

وی افزود: اكثر كشورهای دنیا از امضای الكترونیكی (Ca) سایر كشورها نظیر آمریكا و كشورهای اروپایی استفاده می‌كنند و ایران با وجود مسائلی نظیر تحریم از نظر استفاده گواهی الكترونیكی با مشكلاتی مواجه است. محمودزاده با بیان اینكه در گواهی الكترونیكی مسائل امنیتی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به مسائل موجود و مباحث امنیتی تصمیم گرفته شد تا ریشه صدور گواهی الكترونیكی در داخل كشور باشد و متعاقباً این امر نیاز به حساسیت‌های كارشناسی، فنی و امنیتی دارد.

مدیر گروه برنامه‌ریزی و توسعه مركز تجارت الكترونیك تصریح كرد: مباحث امنیتی در تجارت الكترونیك توسط امضای الكترونیكی (Ca) تأمین می‌شود از این جهت حساسیت‌های زیادی وجود دارد. وی گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های فنی این اقدام تأمین شده و مرحله بعدی توسعه و كاربرد امضای الكترونیكی (Ca) در بخش‌های مختلف اقتصادی است كه هم‌اكنون به صورت آزمایشی در حال انجام است.


آخرین ویرایش: - -

 

طرح تجمیع کارت‌های اعتباری در کارت ملی هوشمند

شنبه 18 آبان 1387 ساعت 16 و 17 دقیقه و 39 ثانیهنویسنده : مهران

 

طرح کارت ملی هوشمند که تجمیع تمام کارت‌های اعتباری است، در کارگروهی زیر نظر وزارت کشور در حال بررسی است.محمود لیایی مدیرکل دفتر برق و الکترونیک وزارت صنایع و معادن در گفت‌وگو با برنا با بیان خبر فوق گفت: هم اکنون کمتر کشوری به فناوری تولید این کارت دست یافته است.

وی با بیان اینکه وزارت صنایع متولی تولید کارت ملی هوشمند نیست گفت: کلیه سیاستگذاری‌های این طرح توسط دولت و در کارگروه ویژه وزارت کشور صورت می‌گیرد.

لیالی تصریح کرد: کارت ملی هوشمند تلفیقی از کلیه کارت‌های هوشمند اعم از کارت ملی، سوخت، بانکی و غیره است.

وی با اشاره به واردات انواع کارت‌های مغناطیسی از خارج از کشوربه ویژه چین تصریح کرد: با وجود واردات کارت‌های هوشمند به صورت خام و با تنوع بالا تاکنون آماردقیقی از میزان واردات آن به ثبت نرسیده است.
وی ادامه داد: نیاز کشوربه انواع کارت هوشمند اعم از انواع سیم‌كارت، کارت سوخت و سایر کارت‌های مغناطیسی و بانکی 200 میلیون عدد درسال است که تاکنون نیز مجوز تولید 200 میلیون عدد در کشورصادر شده است.

مدیرکل دفتر برق و الکترونیک وزارت صنایع و معادن با اشاره به واردات بخش عمده واردات آزاد کارت‌های هوشمند از کشورهای خارجی به ویژه چین گفت: درصورت تجمیع تولید کنندگان داخلی درقالب سندیکا ضمن تامین نیاز 200 میلیون عددی داخل قادر به صادرات نیز خواهیم بود.

وی در ادامه برجلوگیری از رقابت کاذب بین تولید کنندگان تولید کارت هوشمند تاکید کرد و اظهار داشت: تولید کنندگان کارت هوشمند در کشور با تشکیل سندیکا و همکاری مشترک می‌توانند به راحتی بازارهای دولتی داخلی را در دست گیرند. و حتی صادرات نیز در این بخش داشته باشند.


آخرین ویرایش: - -

 

رقابت تنگاتنگ کمپانی‌های امنیتی در جیتکس 2008

شنبه 18 آبان 1387 ساعت 16 و 15 دقیقه و 57 ثانیهنویسنده : مهران

 

ایتنا- سالن زعبیل نمایشگاه جیتکس امسال، برای سومین بار میزبان محصولات Cyberoam بود. Cyberoam تنها دستگاه مدیریت و مقابله با تهدیدات (UTM) است که در دنیا بر مبنای شناسه کاربری کار می‌کند و امنیت جامع و کاملی را برای سازمان‌ها و ادارات بزرگ به ارمغان می‌آورد. سایبرم محصولی از شرکت Elitecore بوده که در قیاس با سایر دستگاه‌های UTM در سراسر دنیا، توانسته است تا جوائز و گواهینامه‌های متعددی را به خود اختصاص دهد. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: دوشنبه 20 آبان 1387 ساعت 12 و 40 دقیقه و 41 ثانیه

 

نوت‌بوک‌های F6 مجموعه‌ای جدید و خوشبو از ASUS

شنبه 18 آبان 1387 ساعت 16 و 14 دقیقه و 59 ثانیهنویسنده : مهران

 


ایتنا- برای اولین بار در دنیا کاربران دنیای کامپیوتر قادرخواهند بود تا با استفاده از نوت‌بوک‌های ASUS سری جدید F6 رایحه مطبوع خود را درمحیط اطراف کارشان استشمام کنند.


ابعاد مناسب و طراحی شرقی این نوت بوک مطمئنا در نگاه اول چشمان هر بیننده‌ای را به سمت خود جلب می نماید. همچنین این سری جدید از نوت‌بوک‌های اسوس با برخورداری از چهار رنگ و طرح که شامل یک باغ پر از گل مخصوص خانم‌ها، مشکی خوشبو، طرح شبنم صبحگاهی و طرح اقیانوس آبی که القاء کننده انرژی و نیروبخشی موج‌های اقیانوس می‌باشد، قادر هستند تا هر نوع سلیقه و خواسته کاربر را برآورده سازند.

نوت‌بوک‌های جدید ASUS سری F6 علاوه بر برخورداری از طراحی خاص خود قادر خواهند بود تا در انجام عملیات کامپیوتری روزانه چه در زمینه کار و چه در زمینه بازی، عملکردی کاملا موثر و کارآمد از خود نشان دهند. بدین ترتیب کاربر قادرخواهد بود تا اعمالی نظیر مشاهده عکس‌های مورد علاقه، پخش فایل‌های صوتی، جست‌وجو در محیط اینترنت و وب و یا ویدئو کنفرانس از طریق اینترنت بی‌سیم و وب‌کم با رزولوشن بالا را انجام دهند. همچنین سری F6 با برخورداری از امکان اسکنر اثر انگشت از دسترسی افراد غیر مجاز به اطلاعات مهم و محرمانه کاربر جلوگیری به عمل می‌آورد.


آخرین ویرایش: - -

 

تعداد کل صفحات ( 4 ) 1 2 3 4
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic