لنگر كشتی‌های فجیره بر روی گلوی كاربران اینترنتی ایران

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 12 دقیقه و 02 ثانیهنویسنده : مهران

 


سئوال جدی در زمان‌های قطعی فیبرنوری و شبكه اینترنت كشور جبران خسارت و ضرر و زیان شركت‌های ارایه دهنده اینترنت و مشتریان آنها از شبكه وب است. با قطعی فعلی چه سازمان و نهادی باید پاسخگوی زمان و هزینه از دست رفته شركت‌ها و كاربران باشد. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

ضرورت تدوین سیاست‏ها و راهبردهای كارآمد بازار ERP

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 11 دقیقه و 14 ثانیهنویسنده : مهران

 

ایتنا - مقتضی است كه سیاست‏هایی را در پیش ‏گیریم که مانع از حرکت‌های بی‌رویه و تحلیل نشده دستگاه‏های دولتی و یا شر کت‏های خصوصی به سمت خریداری نرم‌افزارهای صرفا خارجی شود تا زمینه برای رشد دست‌اندرکاران داخلی در این حوزه(اعم از تولید‏کنندگان، مشاوران، تحلیل‏گران و امثال آن) و ارتقای سطح بهره‏گیری از این فناوری فراهم گردد ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

پیچیده‌تر شدن تهدیدات کامپیوتری

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 11 دقیقه و 01 ثانیهنویسنده : مهران

 
سرویس اخبار خارجی ایتنا - کسپرسکی پیش‌بینی می‌کند هم‌اینک ده‌ها هزار نفر در تجارت جرائم رایانه‌ای مشغول به کار هستند و شرکت‌های امنیتی بجای یافتن راه چاره، درگیر جنگی تکنولوژیک با یکدیگر و بر سر بدست آوردن سهم بیشتری از بازار و همچنین جذب بهترین متخصصین می‌باشند.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

مدیر عامل زیرساخت: قطع كابل اینترنت ایران توسط یك كشتی

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 09 دقیقه و 59 ثانیهنویسنده : مهران

 

از روز گذشته و به دلیل قطعی فیبر نوری كشور در منطقه فجیره امارات، شبكه اینترنت كشور دچار اختلال شده و به گفته مدیر عامل شركت ارتباطات زیرساخت رفع كامل قطعی حداقل یك هفته به طول می‌انجامد اما ارتباطات اینترنتی از طریق مسیر پشتیبان در حال تامین است.
محمدباقر ظهوری‌فر مدیرعامل شركت ارتباطات زیرساخت در گفت‌وگو با ایسنا در باره‌ علت بروز مشكل در ارتباطات اینترنتی كشور اظهار كرد: این مشكلات به قطع شدن كابل ایران و امارات و مسیری كه برای تامین پهنای باند داشتیم مربوط است كه روز گذشته اتفاق افتاده شده و تاكنون 60 درصد ارتباطات پهنای باند با مشكل مواجه شده است.

وی گفت: برای رفع این اختلالات به كشتی‌ مربوطه در امارات اطلاع داده شده تا آنها نسبت به پیدا كردن علت قطع كابل و رفع آن اقدام كنند.

او تصریح كرد: این جریان با توجه به این كه در ایام تعطیلات و آخر هفته رخ داد برای رفع خرابی‌ حداقل یك هفته زمان لازم است اما از طریق مسیرهای پشتیبان سعی می‌كنیم تا دو روز آینده نسبت به رفع اختلالات اقدام شود.

به گفته او بخشی از ارتباطات اینترنتی از پروژه فلگ در خلیج فارس پشتیبانی خواهد شد و بخش دیگر از طریق تركیه تامین می‌شود كه در مسیر تركیه تقریبا كار تست به اتمام رسیده و در حال انجام است.

او خاطرنشان كرد: ارتباطات voice با خارج كشور از روز گذشته تا كنون از مسیر پشتیبان تامین شده و مشكلی از این بابت به ویژه برای حجاج جهت برقراری تماس صوتی وجود ندارد و اختلالات موجود به ارتباطات اینترنتی مربوط است كه در حال تامین آن از مسیرهای دیگر هستیم.


آخرین ویرایش: - -

 

درخواست کاربران بوسنیائی برای مسدود شدن صفحه مخصوص یک گروه افراطی صرب بر روی Facebook

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 05 دقیقه و 43 ثانیهنویسنده : مهران

 


سرویس اخبار خارجی ایتنا - بگزارش خبرگزاری رویترز در مدت زمانی کمتر از 48 ساعت بیش از شش هزار بوسنیائی در اعتراض به برگزاری جشنی بمناسبت سالگرد کشتار مسلمانان Srebrenica که از سوی گروهی از ملی‌گرایان متعصب صرب در سایت Facebook برپا گردیده است، به کمپین اعتراضی که در این سایت ایجاد شده، پیوستند. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

اعتراض شدید انجمن شركت‌های اینترنتی به قطع اینترنت: كسی پاسخگو نیست

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 03 دقیقه و 41 ثانیهنویسنده : مهران

 


ایتنا - دبیر انجمن ISPها: «به محض بروز اختلال در ارتباط اینترنتی کشور، تلفن‌های بخش مربوطه اشغال شده و شرکت‌های اینترنتی در برابر اعتراض مکرر کاربران پاسخ قابل قبولی نمی‌توانند ارائه نمائید. ثانیا SLA هم با 7 سال تاخیر هنوز آماده نشده که تامین کنندگان و سرویس گیرندگان تکلیف خود را دقیقا بدانند.» ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

میزان قطعی فیبر نوری ایران بیش از استاندارد است

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 16 و 00 دقیقه و 47 ثانیهنویسنده : مهران

 

میزان قطعی فیبر نوری در شبكه زیرساخت باید كاهش یابد در غیر این صورت ضرر و زیان فوق‌العاده‌ای وارد می‌شود.علی‌اكبر تاج‌الدینی - مدیر كل طرح و مهندسی شركت ارتباطات زیرساخت - در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب تاكید كرد: مسلما میزان قطعی فیبر نوری كشور خارج از استاندارد است كه امیدواریم با قانون صیانت از حریم فیبر نوری مقدار زیادی از مشكلات حل شود.

وی گفت: سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی راجع به فیبر نوری به ویژه فیبر نوری زیرساخت توجیه نشدند و شاید از نظر زیرساخت به میزان كافی در چند سال گذشته تبلیغ نشده است.

او همچنین در باره‌ بحثی كه با عنوان قاچاقچیان فیبر نوری وجود دارد و با تاكید بر این كه در فیبر نوری بحث قاچاقچی تعریف نشده است اظهار كرد: ما آخرین تكنولوژی روز تجهیزات انتقال را برای جبران این مسئله و برقراری ترافیك با قطعی فیبر نوری بوجود آورده و می‌آوریم ولی این به معنای آن نیست كه هر چه فیبر قطع می‌شود قابلیت جبران و بازیابی دارد.

این كارشناس تصریح كرد: یكی از خصوصیت‌هایی كه شبكه‌ها با مبنای IP دارند این است كه استفاده بهینه‌ای از پهنای باند صورت گیرد و با این كار مدیریت درستی در پهنای باند خواهد شد زیرا ما در حال حاضر ظرفیت را به صورت ثابت در اختیار مشتری قرار می‌دهیم و این مشتری است كه خود در آن محتوا قرار می دهد و قرار دادن محتوا از وظایف سازمان محسوب نمی شود.


آخرین ویرایش: - -

 

تمایل نیمی از بزرگسالان به انجام بازی‌های رایانه‌ای

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 15 و 58 دقیقه و 56 ثانیهنویسنده : مهران

 سرویس اخبار خارجی ایتنا - مطابق تحقیقی که اخیراً و در غالب پروژه‌ای بنام Pew Internet & American Life Project صورت گرفته است مشخص گردید که نیمی از بزرگسالان امریکائی به انجام بازی‌های ویدیوئی علاقه‌مند هستند بطوریکه یک پنجم یک پنجم آنان اینکار را بصورت روزانه انجام می‌دهند.این تحقیق که بر روی 2054 بزرگسال امریکائی انجام گردید در اواخر سال گذشته به پایان رسیده و نتایج جالب توجهی را به همراه دارد.

در این گزارش می‌بینیم با اینکه این علاقه در تمام رده‌های سنی وجود دارد اما تمایل بزرگسالان جوان‌تر به انجام بازی مقداری بیشتر از افراد مسن‌تر می‌باشد.
81 درصد از پرسش شوندگانی که در رده سنی 18 تا 29 سال قرار داشتند گفتند که بازی‌های ویدیوئی را انجام می‌دهند.
این در مقایسه با 23 درصدی است که متعلق به گروه سنی 65 سال به بالا بود.

تحقیق دیگری که بهار امسال از سوی Pew صورت گرفت نشان می‌دهد که تقریباً تمام نوجوانان (98 درصد) به بازی‌های ویدیوئی علاقه دارند.

Amanda Lenhart متخصص ارشد تحقیقات موسسه Pew می‌گوید: «همزمان با اینکه گروه‌های مختلف مردم به گذراندن اوقات فراغت خود در پای کنسول‌های بازی و رایانه‌ها عادت می‌کنند می‌توانیم شاهد گسترش بیشتر این تمایل در سطح جامعه باشیم. افراد زیادی وجود دارند که امروزه از گیم‌ها بعنوان سبک و ژانر جدیدی از هنر یاد می‌کنند.»

استودیوها و شرکت‌های بازی‌سازی با اطلاع از این گرایش روزافزون تلاش می‌کنند تا دامنه محصولات خود را به گروه‌هایی همچون زنان و دختران و همچنین خانواده‌ها بکشانند.

نتیجه جالب دیگری که در این تحقیق به آن اشاره شده است حاکی از این است که باوجود اینکه انجام بازی موجب هوشمندتر شدن افراد نمی‌شود،
اما در مقایسه‌ای که در بین افراد مختلف صورت گرفت نشان داد که افراد تحصیلکرده علاقه بیشتری به گیم‌های ویدیوئی از خود نشان می‌دهند.


آخرین ویرایش: - -

 

گزارش کارشناسی مرتبط با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 15 و 56 دقیقه و 45 ثانیهنویسنده : مهران

 

سازمان نظام صنفی رایانه‌‌ای کشور بر این باور است که قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانونی مترقی بوده که با اجرای صحیح آن در دراز مدت می‌‌توان به شفاف‌‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و رونق و توسعه پایدار کشور دست یافت. اما در شرایط فعلی شکل برخورد با قانون و ضعف در مکانیزم‌های اجرایی و سازوکارهای نظارتی، مشکلات و پیامدهایی را برای فعالین اقتصادی کشور از جمله صنف فناوری اطلاعات به همراه داشته است که در این گزارش برخی از مهمترین دغدغه‌‌ها و مسائل مترتب بر این قانون به طور اختصار بیان می‌شوند ...

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

انحصار تأمین پهنای باند را لغو كنید

شنبه 23 آذر 1387 ساعت 15 و 44 دقیقه و 05 ثانیهنویسنده : مهران

 
در حال حاضر نیز با وجود تجربه خرید پهنای باند اینترنت از مسیر فیبر نوری جاسك(ایران)-فجیره(امارات) که بعنوان عمده ترین راه تامین پهنای باند بوده است به نحوی كه با قطع احتمالی این مسیر كل كشور دچار اختلالات اینترنتی می‌شود و چون این مشكل نیز بارها تكرار می‌گردد عملاً كشور با چالش جدی مواجه شده است. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

شرایط جدید ارائه خدمات رایگان شركت خدمات آواژنگ برای مادربردهای GIGABYTE

دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 13 و 59 دقیقه و 42 ثانیهنویسنده : مهران

 

 وجود قطعات غیر استاندارد، نظیر منبع تغذیه یا Power Supply و یا حافظه های RAM و نظایر آن در بازار ایران متاسفانه سبب به وجود آمدن مشكلات بسیار و اساسی برای مصرف كنندگان كامپیوترهای شخصی شده است.


وجود قطعات غیر استاندارد، نظیر منبع تغذیه یا Power Supply و یا حافظه های RAM و نظایر آن در بازار ایران متاسفانه سبب به وجود آمدن مشكلات بسیار و اساسی برای مصرف كنندگان كامپیوترهای شخصی شده است. بكارگیری این قطعات در رایانه ها سبب سوختگی و تركیدگی قطعات اصلی و گران قیمت الكترونیكی بكار رفته در آن مانند آسیب به Chipset اصلی مادربرد شده و مصرف كننده را با هزینه های بسیار تعمیر قطعات آسیب دیده كه خود مسبب آن نبوده مواجه می كند.
شركت خدمات آواژنگ در راستای سیاست های خدمات پس از فروش و حمایت از فروشندگان و مصرف كنندگان مادربردهای گیگابایت - GIGABYTE اعلام می نماید از تاریخ 1/9/1383 تا اطلاع ثانوی در قبال تعمیر مادربردهایی كه دچار سوختگی و تركیدگی در قطعات شده اند هزینه ای دریافت نمی نماید و ارائه خدمات و تعمیر این گونه از مادربردها بصورت كاملا رایگان انجام می پذیرد.

لازم به ذكر است كه هزینه فقط در قبال آسیب دیدگی هایی كه بر اثر استفاده نادرست مصرف كننده مانند PCB Cut یا خراشیدگی برروی مادربرد و یا ایجاد هر گونه شكستگی بوجود آمده است دریافت می گردد.
منبع : خبرنامه شركت خدمات آواژنگ


آخرین ویرایش: - -

 

محصولات گیگابایت و ASUS ادغام می‌شوند

دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 13 و 57 دقیقه و 41 ثانیهنویسنده : مهران

 

 


این روزها خبرهایی در مورد تركیب محصولات دو شركت بزرگ Gigabyte و Asus به گوش می‌رسد. از این پس محصولات مادربورد و كارت گرافیكی شركت Asus با نام تجاری گیگابایت عرضه خواهند شد.


این روزها خبرهایی در مورد تركیب محصولات دو شركت بزرگ Gigabyte و Asus به گوش می‌رسد. سایت SoftPedia اعلام كرده است كه پس از توافقی كه میان این دو شركت حاصل شده است، از این پس محصولات مادربورد و كارت گرافیكی شركت Asus با نام تجاری گیگابایت عرضه خواهند شد. این خبر احتمال ادغام این دو شركت به نفع شركت گیگابایت را افزایش می‌دهد.

به علاوه، خبرگزاری‌های واقع در منطقه جنوب شرقی آسیا در چند روز گذشته خبرهای‌ ‌مختلفی در مورد این تصمیم مخابره كرده‌اند. ظاهراً در این تركیب سهم گیگابایت 51 درصد و سهم ایسوز 49 درصد است. ضمنا ارزش این‌ ‌قرارداد حدود 243 میلیون دلار تخمین زده می‌شود و مدیریت تركیب حاصل به عهده گیگابایت خواهد بود. این تركیب ارزش سهام بازار و میزان سودآوری در فروش را افزایش خواهد داد. گفتنی است از دو سال پیش این دو شركت همكاری‌های وسیعی را برای تولید محصولات مشترك آغاز كرده بودند.


آخرین ویرایش: دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 13 و 59 دقیقه و 28 ثانیه

 

اولین همایش مدیریت منابع انسانی الکترونیکی برگزار می‌شود

دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 12 و 31 دقیقه و 23 ثانیهنویسنده : مهران

 
اولین گردهمایی ویژه مدیران با عنوان «مدیریت منابع انسانی الکترونیکی» با همکاری مشترک موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم و موسسه مطالعات بهره‌وری و منابع انسانی، در موسسه مطالعات و بهره‌وری منابع انسانی برگزار می‌شود.توسعه پرشتاب فناوری اطلاعات و مشارکت آن در تولید و استقرار نرم‌افزارهای منابع انسانی، نیازمند همزبانی و همراهی مدیران منابع انسانی(HR) و فناوری اطلاعات(IT) سازمان‌ها و موسسات است.
ایجاد تفاهم میان این دو گروه از مدیران و شناخت متقابل از ظرفیت‌ها و نقش‌های موثر یکدیگر در پشتیبانی سازمان‌ها به استقرار یکپارچه و سینرژیک فرآیندهای HR منجر خواهد شد.

فرآیند مدیریت منابع انسانی از اثرگذارترین و تعیین کننده‌ترین فرآیندهای مدیریت و پشتیبانی در همه سازمان‌های پیشرو و مووفق جهان است.

هدف از برگزاری این همایش در کنار شناخت کافی مدعوین نسبت به مفاهیم و شیوه هم‌افزایی مدیران HR و IT و اثربخشی آن در توفیق سازمان‌ها، آشنایی آنها با محصولات و خدمات نرم‌افزاری و آموزشی پشتیبانی کننده آن است.

شایان ذکر است این همایش، از ساعت 8 صبح الی 14 بعد ازظهر روز پنجم آذر ماه سال جاری در سالن آمفی تاتر موسسه مطالعات و بهره‌وری منابع انسانی برگزار می‌شود.


آخرین ویرایش: - -

 

نوكیا دسترسی 80 میلیون كاربر موبایل رابه IBM Lotus email میسر می‌سازد

دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 12 و 31 دقیقه و 01 ثانیهنویسنده : مهران

 
شهر اسپو-فنلاند و شهر آرمانك در ایا لت نیویورك-شركت نوكیا و شركت آی بی ام اعلام كردند كه گوشی های نوكیا با سیستم S60 از این پس میتوانند از برنامه (Lotus Notes) شركت آی بی ام استفاده كنند.در حقیقت میلیون‌ها كاربر( Lotus Notes) قادر خواهند بود تا با گوشی نوكیا به email خود دسترسی داشته باشند.
این یك فرصت استثنائی تجاری برای شركت ای بی ام با بیش از 140 میلیون كاربر مجاز لوتوس نوت می‌باشد و همجنین مشتریان نوكیا كه میتوانند لوتوس نوت را خریداری كرده و از قابلیت‌های آن در گوشی خود استفاده نمایند.

با این اطلاعیه ،بیش از 80 میلیون كاربر نوكیا كه از سیستم s60 استفاده میكنند میتوانند از طریق نرم افزار لوتوس دامینو كه بنام لوتوس نوتز تراولر معروف است به ایمیل های تجاری خود دسترسی داشته باشند.این نرم افزار دسترسی بی سریع به ایمیل، تقویم، دفتر آدرسها، ژورنال(دفتر روزنامه) ولیست كارهائی كه باید انجام شود را میسر میسازد.این نرم افزار در ماه دسامبر قابل ذخیره سازی روی گوشی های نوكیا خواهد بود.

بر اساس اعلام بخش تجاری شركت ای بی ام، امسال تعداد استفاده كنندگان از تلفن های همراه چندین برابر بیشتر از تعداد كاربران تلفنهای ثابت خواهد بود. شركت آی بی ام پیش بینی میكند كه در سال 2011 كاربران اینترنت بیش از یك بیلیون نفرخواهند بود و در استفاده از اینترنت در دهه آتی تغییرات عظیمی بوجود خواهد آمد.
در حقیقت تعداد گوشی های همراه اكنون بیشر از تعداد تلویزیونهای موجود، كارتهای اعتباری وكامپیوترهای شخصی شده است.

"با نگرش به دیدگاه ما نسبت به تجارت همراه، این حجم عظیم كاربران موبایل دلیل مهم دیگری است در همكاری تنگاتنگ ما با شركتی پیشرو درتجارت دنیا. این همكاری یعنی 90 در صد (email) های تجاری را بدون احتیاج به خرید سرور، نرم افزار واسطه ویا اخذ مجوز میتوان از طریق گوشیهای نوكیا دریافت كرد. با توجه به موقعیت كنونی شركت آی بی ام ودارا بودن تكنولوژی بالا در بازار email های تجاری،آنها همكار اصلی ما در شركت نوكیا خواهند بود." آقای سورن پترسون از مدیران ارشد نوكیا ضمن ادای مطالب فوق اضافه كرد: "كاربران نیاز دارند هنگامی كه در اداره نیستند به email های خود، شبكه و اطلاعات ضروری دسترسی داشته باشند واین د سترسی به راحتی امكان پذیر باشد.نرم افزار لوتوس نوتز تراولر به خوبی این امكانات را فراهم مینماید".

آقای كوین كاواناق،قائم مقام شركت آی بی ام در بخش نرم افزاری لوتوس نیزدر ادامه سخنان افزود: " ما از ارتقاء سطح همکاری مان با نوکیا بسیار خوشحالیم. و اضافه کرد: "ما عملا میلیونها كاربر نوكیا را از استفاده از كامپیوتر رومیزی ویا لپ تاپ برای دسترسی به ارتباطات تجاری خود بی نیاز كرده ایم. همكاری با شركتی پیشرو در دنیا مانند شركت نوكیا به طور طبیعی اهداف آی بی ام را در مورد مسلط بودن به جریان امور تجاری بدون لحاظ كردن زمان ،فاصله ومكان بدون هیچ هزینه اضافی برای هردو شركت و مشتریان حال و آتی آنها به خوبی مححق میسازد".

اعلام همكاری بین دو شركت پیشرفت قابل ملاحظه ای در اهداف شركت آی بی ام در توسعه كاربری نرم افزار لوتوس به صورت همراه خواهد بود.توانائی استفاده ایمن از نامه ها ی تجاری الكترونیكی یك نمونه بارز از این مطلب است.شركت آی بی ام همواره در صدد نوآوری در كلیه زمینه های ارتباطات تجاری با لحاظ كردن تكنولوژی،جامعه و فرهنگ میباشد.سایر فن آوری های نرم افزار لوتوس كه همه جا و همه وقت در دسترس هستند عبارت است از لوتوس همزمان كه برای ارسال پیام و ارتباطات یكپارچه میباشد،نرم افزار لوتوس كویكر نیز برای به اشتراك گذاشتن
اطلاعات اجتماعی مناسب است.

لیست گوشی های نوكیا كه سازگار با نرم افزار لوتوس نوتز تراولر شركت آی بی ام میباشند:

Nokia E71, Nokia E66, Nokia E90 Communicator, Nokia E70, Nokia E65, Nokia E63, Nokia E62, Nokia E61i, Nokia E61, Nokia E60, Nokia E51, Nokia E50, Nokia N96, Nokia N85, Nokia N79, Nokia N95 8GB, Nokia N95, Nokia N82, Nokia N81 8GB, Nokia N81, Nokia N78, Nokia N77, Nokia N76, Nokia N75, Nokia N73, Nokia N93, Nokia N93i, Nokia N80, Nokia N91, Nokia N92, Nokia N71, Nokia 3250, Nokia 5500, Nokia 6290, Nokia 6110 Navigator, Nokia 6120 Classic, Nokia 6121 Classic, Nokia 6122 Classic, Nokia 6124, Nokia 6650 Fold, Nokia 5320 XpressMusic, Nokia 5700, Nokia 6210 Navigator, Nokia 6220 Classic


آخرین ویرایش: - -

 

قبلاً سر مردم شیره مالیده می‌‏شد که برای تلفن همراه دوره ثبت‌‏نام می‌‏گذاشتند!

دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 12 و 30 دقیقه و 42 ثانیهنویسنده : مهران

 
سلیمانی وزیر ارتباطات: امروز همه بانک‌‏ها به شبکه الکترونیکی اتصال دارند،‌ مگر اینکه خودشان نخواسته باشند. برای این کار فقط کمی همت و غیرت لازم است.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در حوزه خدمات الکترونیک قول می‌‏دهیم هر نیازی وجود داشته باشد را بی‌‏پاسخ نگذاریم.
به گزارش ایلنا، محمد سلیمانی امروز در همایش تجارت الکترونیک اظهار داشت: هر طرحی که به روی میز وزارت ارتباطات ارائه شود را رفع نیاز می‌‏کنیم، به شرط آنکه طرحی تعریف شده با ابعاد مشخص باشد، نه اینکه طرحی کلیشه‌‏ای؛ چرا که طرح کلیشه‌‏ای به درد نمی‌‏خورد. در واقع با طراح، تفاهمنامه امضا کرده و در زمان کوتاه نیاز او را برطرف می‌‏کنیم.

وزیر ارتباطات افزود: امروز بانک‌‏ها هیچ محدودیتی برای ارائه سرویس‌‏های الکترونیکی ندارند. آنها هر چه از وزارت ارتباطات خواستند در اختیارشان گذاشتیم؛ بانک‌‏هایی که به دنبال خدمات الکترونیکی هستند، نباید راه غلط را بروند، در حالی که زمانی راه را اشتباه می‌‏رفتند.
وی ادامه داد: امروز همه بانک‌‏ها به شبکه الکترونیکی اتصال دارند،‌مگر اینکه خودشان نخواسته باشند. برای این کار فقط کمی همت و غیرت لازم است.

وی با اشاره به فعالیت‌‏های وزارت اطلاعات(ارتباطات) در دولت نهم گفت: در طول این سه سال از منابع دولتی استفاده نکرده‌‏ایم، حتی سوددهی را چند برابر کرده‌‏ایم. سود ناخالص وزارت ارتباطات در سال 84، 340 میلیارد تومان بوده است،‌در حالی که امسال این میزان انشاءالله به هزار و 800 میلیارد تومان می‌‏رسد.

وی اظهار داشت: اگر آن زمان سر مردم شیره مالیده می‌‏شد و برای تلفن همراه دوره ثبت‌‏نام می‌‏گذاشتند، امروز این خدمات به روز است. در سال 82 متقاضیان با قیمت بالا با طی کردن یک دوره انتظار صاحب سیم‌‏کارت می‌‏شدند.

وی افزود: امروز هر جوانی با مبلغ کم می‌‏تواند صاحب سیم‌‏کارت شود، مثلاً با پنج هزار تومان سیم‌‌کارت می‌‏خرد. البته باز هم باید کار را توسعه بدهیم و تخصص‌‏ها را بالا ببریم.
وی ادامه داد: در انجام پروژه‌‏ها مشکلاتی داریم که باید مرتفع کنیم. در حال حاضر پروژه ملی اجرای دیتا در کشور در حال انجام است اما به شدت از کمبود طراح رنج می‌‏بریم.


آخرین ویرایش: - -

 

خودکشی جوان امریکایی در برابر وب‌کم

دوشنبه 4 آذر 1387 ساعت 12 و 28 دقیقه و 55 ثانیهنویسنده : مهران

 سرویس اخبار خارجی ایتنا - یک جوان 19 ساله اهل فلوریدا با خوردن مقادیر زیادی از قرص‌های روانگردان در برابر وب‌کم آنلاین خودکشی نمود.

به گفته یک مقام رسمی پلیس وی در برابر دیدگان یکهزار و پانصد نفر از کاربران سایت Justin.tv اقدام به این عمل نمود. این درحالیست که احتمالاً تعدادی از کاربران نیز وی را به انجام این عمل تشویق می‌نمودند.

Abraham K. Biggs تصمیم خود برای خودکشی را پیش از این و بصورت یک یادداشت در یک فروم اینترنتی آنلاین اعلام کرده بود. بنا بر اعلام پلیس زمانی که مسئولین سایت از موضوع اطلاع پیدا کردند موضوع را به پلیس اطلاع داده اما زمانی که مامورین پلیس به محل زندگی وی مراجعه نمودند بسیار دیر شده بود.

مسئولین سایت می‌گویند ابتدا این سخنان را جدی نگرفته بودند زیرا وی پیش از این نیز بارها از اقدام به خودکشی صحبت می‌کرده است.

این جوان در یادداشتی که قبل از اقدام به خودکشی بر روی تالار گفتگو قرار داد آورده بود که از اینکه هیچ پبشرفتی در زندگی نمی‌کند خسته شده و حتی از اینکه تابحال بارها تصمیم به پایان دادن زندگیش گرفته اما نتوانسته این کار را عملی کند از کاربران این سایت عذرخواهی می‌نماید.

این درحالیست که برخی از کاربران این گفته‌های وی را جدی نگرفته و با بیان جملاتی از قبیل «اگر می‌خواهی اینکار را بکنی آن را زودتر انجام بده و ما را از مزاحمت‌های پی در پی خلاص کن!» پاسخ او را داده بودند.

از سوی دیگر والدین این جوان از اینکه این سایت این امکان را فراهم آورده تا صحنه خودکشی پسرشان بطور زنده و در برابر دیدگان هزاران نفر بتصئیر کشیده شود بسیار ناراحت هستند.

مقابله و کشمکش برای یافتن موازنه‌ای مابین رعایت حریم خصوصی و آزادی‌های فردی موضوعی است که به منازعه‌ای طولانی تبدیل شده است.


آخرین ویرایش: - -

 

ادعای ASUS برای ساخت سریع‌ترین گوشی هوشمند جهان

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 55 دقیقه و 25 ثانیهنویسنده : مهران

 سرویس اخبار خارجی ایتنا - البته چنین قدرتی به قیمت از دست دادن سریع ذخیره باتری تمام شده و مطابق همین نتایج، این گوشی در شبکه‌های3G بمدت سه ساعت و در شبکه‌های 2G تا چهار ساعت مکالمه را امکان‌پذیر می‌سازد.

شرکت Asus ادعا می‌کند گوشی هوشمند تجاری جدید آن با نام P565 سریع‌ترین گوشی جهان می‌باشد.
این گوشی جدید مجهز به یک پردازنده 800 مگاهرتزی بوده و از ویندوز موبایل نسخه 6.1 استفاده می‌نماید.
شرکت ایسوس ادعا می‌کند که این گوشی مطابق نتایج بدست آمده از نرم‌افزار Vsbenchmark سریع‌ترین گوشی هوشمند حال حاضر جهان بحساب می‌آید.

البته چنین قدرتی به قیمت از دست دادن سریع ذخیره باتری تمام شده و مطابق همین نتایج، این گوشی در شبکه‌های3G بمدت سه ساعت و در شبکه‌های 2G تا چهار ساعت مکالمه را امکان‌پذیر می‌سازد.

این شرکت در اطلاعیه‌ای آورده است: «گوشی ASUS P565 ابزار مناسبی برای تاجران و مدیران محسوب می‌شود.»

«پردازنده 800 مگاهرتز در کنار صفحه حساس به لمس و اینترفیس لمسی جدید این گوشی که Glide نام دارد، ترکیب قدرتمند و کارآمدی را در ASUS P565 ایجاد نموده‌اند.»

این اینترفیس از یک صفحه نمایش با اندازه 2.8 اینچ و دقت 480x640 پیکسل استفاده می‌کند.
از دیگر امکانات این گوشی می‌توان به دوربین 3 مگاپیکسلی، گیرنده GPS و همچنین یک اسلات برای استفاده از کارت‌های حافظه SD نام برد.

این گوشی همچنین مجهز به نرم‌افزاری است که می‌تواند با گرفتن عکس از کارت‌های ویزیت، اطلاعات موجود بر روی کارت مانند نام، شماره، آدرس ایمیل، آدرس پستی، شماره فکس و دیگر موارد را تشخیص داده و بطور خودکار در داخل دفترچه تلفن و ورودی مربوط به شخص مورد نظر ذخیره نماید.


آخرین ویرایش: - -

 

الزام شركت‌ها به ارایه نرم‌افزار اندازه‌گیری پهنای‌باند اینترنت به كاربران

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 55 دقیقه و 08 ثانیهنویسنده : مهران

 

مدیر كل دفتر نظارت بر سرویس‌های IT سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تاكید كرد: شركت‌های PAP به ارایه نرم‌افزارهای لازم جهت اندازه‌گیری پهنای باند به كاربران خود و تضمین سرعت‌های منعقده در قراردادهای فی‌مابین (SLA) ملزم هستند.
علیرضا اصغریان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار كرد: در بخش حفظ كیفیت بر اساس مصوبات و الزامات موجود شركت‌های PAP ملزم به ارایه این نرم‌افزارها به كاربران خود هستند.

اصغریان در ادامه تصریح كرد: بهره‌برداران سرویس‌های پرسرعت علاوه بر این نرم‌افزارها با مراجعه به سایت‌های مختلف نظیر WWW.Bandithplce.Com و WWW.Speedtestoir و نرم‌افزار Dumeter می‌توانند میزان سرعت سرویس خود را كنترل كنند.

مدیر كل دفتر نظارت بر سرویس‌های IT سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان گفت: كاربران می‌توانند در صورت عدول شركت طرف قرارداد از تعهد خود مراتب را متناسب با محل زندگی خود به یكی از مناطق سازمان و یا از طریق سایت سازمان www.cra.ir منعكس كرده تا پی‌گیری و اعمال مقررات لازم صورت گیرد.


آخرین ویرایش: - -

 

نتیجه ارزیابی مدارک خریداران اسناد مزایده سوم اعلام می‌‏شود

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 54 دقیقه و 18 ثانیهنویسنده : مهران

 
محمود خسروی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌وگو با ایلنا اظهارداشت: ظرف دو روز اول هفته آینده نتیجه مرحله اول بررسی اسناد شرکت‌‏کنندگان مزایده اپراتور سوم اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: تعداد خریداران اسناد مزایده اپراتور سوم تلفن همراه 9 شرکت است که برخی در غالب کنسرسیوم در این مزایده حضور پیدا کرده‌‏اند و بعد از بازشدن پاکات نیز این شرکت‌‏ها معرفی خواهند شد.

خسروی در زمینه تغییر شرایط این مزایده خاطر نشان کرد: هیچ تغییری در مورد شرایط این مزایده و سهمیه اپراتورهای خارجی و داخی ایجاد نشده است و قانون مانند قبل اجرا می‌‏شود.

وی در ادامه سخنان خود خبر از ایجاد بانک اطلاعاتی جامع اپراتورها داد و افزود: به زودی در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بانک اطلاعات جامع اپراتورها ایجاد می‌‏شود، همچنین که تاکنون اطلاعات لازم در معاونت نظارت سازمان جمع‌‏آوری شده است.
آخرین ویرایش: - -

 

طرح اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور گم شده است

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 54 دقیقه و 16 ثانیهنویسنده : مهران

 

در حال حاضر در کشور طرح اصلی توسعه فناوری اطلاعات گم شده و اصلاً طرحی نداریم.
سعید مهدیون، مدیر عامل شرکت فناوری اطلاعات در گفت‌‏وگو با ایلنا ضمن اشاره به مشکلات موجود در کشور در حوزه فناوری اطلاعات و توسعه این ابزار اظهارداشت: توسعه فناوری اطلاعات در کشور ما با شعار "فناوری اطلاعات یک موضوع فرابخشی" تبدیل شده است به اجرای یک سری کارهای کوچک بخشی توسط دستگاه‌‏های مختلف.

ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

ممنوعیت استفاده از حافظه‌های فلش در وزارت دفاع امریکا

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 53 دقیقه و 14 ثانیهنویسنده : مهران

 

پنتاگون اعلام کرد حداقل فعلاً و بطور موقت استفاده از هرگونه حافظه فلش در داخل شبکه‌های اداری وزارت دفاع ممنوع می‌باشد.

 

گفته می‌شود دلیل این تصمیم مشاهده ویروسی است که انتشار آن با استفاده از حافظه‌های قابل حمل سرعت بیشتری بخود می‌گیرد.
با اینکه هنوز مقامات رسمی پنتاگون این خبر را تایید نکرده‌اند اما پیغامی که برای تمام کارکنان وزارت دفاع ارسال گردیده، آنان را از محدودیت جدید آگاه ساخته است.

در این پیام همچنین از کلیه کارکنان خواسته شده تا حافظه‌های قابل حملی را که پیش از این بعنوان بخشی از تجهیزات اداری از سوی این وزارتخانه در اختیار آنان گذاشته شده بود را برای بررس‌های بیشتر و از بین بردن آلودگی‌های احتمالی به اداره IT این وزارت تحویل دهند.

به کارمندان گفته شده که هیچ تضمینی برای بازگشت حافظه‌های فلش وجود نداشته و مشخص نیست که این محدودیت تا چه زمانی برقرار خواهد ماند.

Bryan Whitman سخنگوی پنتاگون روز جمعه از بازگو نمودن اطلاعات بیشتر درمورد این ویروس خودداری نموده و از آن بعنوان یک «ویروس فراگیر و جهانی» که می‌تواند عموم کاربران را آلوده کند یاد کرده است.
وی در بخشی از سخنان خود به خبرنگار آسوشیتدپرس گفت: «این مشکل فقط مشکل وزارت دفاع و یا فقط یک مشکل دولتی نیست.»

پنتاگون پیش از این بارها اعلام کرده است که شبکه گسترده آن میلیون‌ها بار در طول شبانه‌روز توسط مهاجمین و نفوذگران خارجی مورد اسکن و حمله قرار می‌گیرد.
سال گذشته یکی از این حملات باعث شد تا پنتاگون ناچار شود یکهزار و پانصد سیستم رایانه خود را از شبکه خارج کند.


آخرین ویرایش: - -

 

تله‌كام نهم آغاز شد

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 53 دقیقه و 05 ثانیهنویسنده : مهران

 
نهمین نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تله‌كام 2008) و چهاردهمین نمایشگاه الكترونیك، كامپیوتر و تجارت الكترونیك (الكامپ 2008) صبح امروز با حضور محمد سلیمانی وزیر ارتباطات در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به كار كرد.
در این دوره از نمایشگاه 358 شركت داخلی و 68 شركت كننده خارجی از كشورهای مختلف مانند آلمان، هندوستان، چین، تایوان،هلند، فرانسه، ژاپن، بلژیك، سوئیس، دانمارك، نروژ، روسیه، انگلستان، تركیه، كره جنوبی، ایتالیا، اسپانیا، فیلیپین، لهستان، كانادا، هنگ كنگ، سنگاپور، استرالیا، سوئد و امارات متحده عربی در بخش‌های سخت‌افزار،نرم‌افزار، دستگاه‌های الكترونیك و تجارت الكترونیكی شركت كرده‌اند.

سلیمانی در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه الكامپ ایران 2008 و نهمین نمایشگاه تلكام در جمع خبرنگاران به سئوالات آنها پاسخ داد. وی در ادامه به بازدید از سالن‌ها پرداخت. نهمین نمایشكاه تله‌كام و چهاردهمین نمایشگاه الكامپ از تاریخ 2 لغایت 5 آذر از ساعت 10 صبح تا 30/4 برای بازدید عموم باز است.

معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی و فناوری‌های نوین مشاركت‌كنندگان در این نمایشگاه و ایجاد بستر مناسب جهت ارتباط مستقیم بین تولیدكنندگان داخلی و خارجی و دست‌اندركاران مربوطه از اهداف مهم برگزاری نمایشگاه به شمار می‌آید.


آخرین ویرایش: - -

 

عبور کاربران باند پهن جهان از مرز 400 میلیون نفر

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 52 دقیقه و 13 ثانیهنویسنده : مهران

 

مطابق تحقیقاتی که توسط یکی از محققین بخش اینترنت باند پهن صورت گرفت مشخص گردید که تعداد کاربران این سرویس‌ها در جهان از مرز 400 میلیون نفر عبور نموده است.

 

شرکت تحقیقاتی Point Topic می‌گوید رشد کاربران جهانی بر مبنای 57200 کاربر در سال 1998 و همچنین 280890 نفر در سال 1999 نشان دهنده این حقیقت است که تعداد این دسته از کاربران تاکنون 600 هزار درصد رشد داشته است.

Oliver Johnson تحلیلگر ارشد Point Topic می‌گوید: «هنگامیکه شرکت ما در سال 1998 بررسی‌های خود را بر روی کاربران اینترنت باند پهن آغاز نمود، این سرویس هنوز در مراحل اولیه آزمایشی خود قرار داشت. افزایش این تعداد از کاربران به 400 میلیون نفر آنهم در عرض تنها ده سال موجب شده است تا این بخش از فناوری بعنوان پرسرعت‌ترین شاخه از لحاظ گسترش در جهان شناخته شود.»

وی در ادامه افزود: «اینک ما در ابتدای عصر جدیدی از فناوری قرار گرفته‌ایم که ارزش کیفیت بسیار بیشتر از کمیت می‌باشد. تاکید در این شاخه از IT اینک بر روی فراهم آوردن سرویس‌های پرسرعت‌تر و با کیفیت بالاتر بوده که بتوانند ایمیج‌های چندگانه ایستا و شفافی را برای برنامه‌های کاربردی تامین نمایند.»


آخرین ویرایش: - -

 

کارگاه‌های آموزشی مرکز تحقیقات مخابرات در تله‌كام نهم

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 52 دقیقه و 02 ثانیهنویسنده : مهران

 
آخرین دستاوردهای علمی، تخصصی در زمینه ICT و آخرین طرح‌ها و پروژه های نهایی شده مرکز تحقیقات مخابرات ایران به همراه موضوعاتی چون حمایت های مركز از بخش خصوصی، برونسپاری پروژه های پژوهشی، حمایت از دانشگاه ها، اتاق فكر ICT و انتقال دانش فنی در نهمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاع رسانی ارائه می شود.به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات مخابرات ایران، در غرفه این مرکز واقع در سالن 8 و 9 این نمایشگاه که از 2 تا 5 آذر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردیده است، علاوه بر معرفی دستاوردهای علمی مركز 6 کارگاه آموزشی نیز طی دو روز چهارم و پنجم آذر ماه برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش عناوین این کارگاه‌ها عبارتند از مراكز داده و امنیت اطلاعات، ارائه خدمات از طریق دولت سیار(Mobile Government)، شبكه های دسترسی باند وسیع بدون سیم و تكنولوژی Wimax، مدل سرویس در شبكه های نسل آینده، آشنایی با طرح آپا(آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد افتا) و امنیت تلفن همراه نسل سوم.

گفتنی است حضور در کارگاه‌های مذکور رایگان و همراه با ارائه گواهی دوره می باشد.


آخرین ویرایش: - -

 

MMS همراه اول آماده‌ بهره‌برداری است

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 51 دقیقه و 23 ثانیهنویسنده : مهران

 

معاون نظارت و مدیریت شبكه‌ شركت ارتباطات سیار ایران از 24 ساعته شدن سرویس GPRS همراه اول خبر داد.


محمدحسین فلاح‌اصغری در گفت‌وگو با ایسنا گفت: سرویس GPRS همراه اول كه چندی پیش برای مشتركان همراه اول با پیش شماره 0912 راه‌اندازی شده و تنها در ساعات 23 تا 8 برای مشتركان قابل استفاده بود، حداكثر تا یك ماه آینده به صورت 24 ساعته فعال می‌شود.

وی یادآور شد: در نظر داریم كه ابتدا این سرویس را به صورت 24 ساعته فعال كنیم و آثار شبكه‌ای آن را بررسی كرده و پس از آن سرویس MMS را برای همه مشتركان راه‌اندازی كنیم. او همچنین تصریح كرد: امیدواریم تا یك ماه آینده MMS همراه اول وارد بازار شده و مورد استفاده مشتركان قرار بگیرد.

به گفته‌ وی سیستم پیام چندرسانه‌ای MMS در شبكه همراه اول كاملا نصب و آزمایش شده و گواهی و تاییدیه مورد نظر را از سازمان تنظیم مقررات دریافت شده است. وی بابیان این كه سیستم MMS همراه اول آماده‌ بهره‌برداری است اظهار كرد: با توجه به اینكه تقاضای بازار در این زمینه و از سویی ظرفیت شبكه قابل پیش‌بینی نیست ابتدا این سیستم را در برخی‌ مكان‌ها و تهران فعال كرده و تست می‌كنیم و زمانی كه شبكه و این سیستم آزمایش شد و از تبعات و مشكلات آن آگاهی یافتیم آن را به طور كلی فعال خواهیم كرد.

او یادآور شد: با توجه به این كه استفاده از این سرویس تعهداتی دارد و مشتركی كه می‌خواهد از این سرویس استفاده كند باید متعهد شود و بخشی از ثبت‌نام آن به صورت حضوری خواهد بود.


آخرین ویرایش: - -

 

افزایش ظرفیت‌ پهنای باند داخلی به دو میلیون گیگابیت بر ثانیه

یکشنبه 3 آذر 1387 ساعت 12 و 50 دقیقه و 00 ثانیهنویسنده : مهران

 

ظرفیت‌ پهنای باند داخلی كشور تا پایان سال 88 به دو میلیون گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید.

غلامرضا كشت‌گر - معاون شركت ارتباطات زیرساخت - در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این خبر گفت: بحث افزایش ظرفیت پهنای باند داخلی كشور یكی از فعالیت‌های مهمی است كه در حال انجام آن هستیم.

وی گفت: تا پایان برنامه پنج ساله‌ چهارم میزان پهنای باند داخلی كشور چند برابر شده و به دو میلیون گیگابیت بر ثانیه خواهد رسید و بعد از این كه ترافیك و بار برروی آن بیاید طبیعی است پس از آن بحث توسعه و گسترش آن را خواهیم داشت.

معاون شركت ارتباطات زیرساخت‌ ادامه داد: بعد از قرار دادن بار برروی این میزان اگر باز هم نیازی احساس شود بحث توسعه آن مطرح خواهد شد. كشتگر خاطر نشان كرد: به 75 درصد خواسته‌های خودمان در زمینه فیبر نوری در برنامه پنج ساله چهارم توسعه دست یافته‌ایم.


آخرین ویرایش: - -

 

هفت شاخص پر اهمیت Windows 7 که باید بدانیم

شنبه 2 آذر 1387 ساعت 13 و 17 دقیقه و 58 ثانیهنویسنده : مهران

 
سیستم عامل آینده کمپانی مایکروسافت که با عنوان Windows 7 شناخته می شود از آنچه که فکر می کنید بیشتر به ما نزدیک شده است، تا آنجا که نسخه های ابتدایی آن در دست شرکای مایکروسافت و شرکت های سخت افزاری قرار گرفته است.

در ماه مه میلادی آقای بیل گیتس و استیو بالمر نمایشی از کارکرد ساختار رابط کاربری Windows 7 در کنفرانس All Things Digital ارائه کردند. اما همچنان اطلاعات پیرامون Windows 7 به آن اندازه کم در دسترس است که شایعات درباره امکانات این نسخه براحتی فراگیر می شود. در این مطلب به طور مختصر 7 شاخصی را که می توان از ویندوز 7 انتظار داشت بررسی می کنیم.
ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

آفیس ۱۴ می‌آید

شنبه 2 آذر 1387 ساعت 13 و 17 دقیقه و 51 ثانیهنویسنده : مهران

 
به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از khodkar.ir، ایکروسافت به زودی از نسخه آلفای آفیس 14 رونمائی می‌کند.
Vole در وبلاگ این شرکت آورده است که نسخه آزمایشی آلفای این نرم‌افزار پرکاربرد و محبوب در نوامبر یا دسامبر عرضه خواهد شد.

Hayley Rixon عضو تیم «تجارت هوشمند مایکروسافت» می‌گوید این فرصت خوبی برای آن دسته از علاقمندانی است که مایل به مشارکت در «برنامه سازگاری فناوری» (Technology Adoption Program-TAP) بوده تا جزو اولین افرادی باشند که شانس تست و آنالیز اجزاء Performance Point Server-OPPS را بدست بیاورند.

OPPS نرم‌افزاری برای تحلیل کارائی تجاری می‌باشد که بعنوان بخشی از آفیس 14 بهمراه این بسته عرضه می‌گردد.
فرصت ثبت نام برای پروژه مشارکت در آزمون OPPS آلفا در این وبلاگ تا 28 آگوست ذکر شده است.

آخرین ویرایش: - -

 

انتخاب بانک سامان به عنوان بهترین اینترنت بانک ایران

شنبه 2 آذر 1387 ساعت 13 و 16 دقیقه و 52 ثانیهنویسنده : مهران

 
بانک سامان با شرکت در بخش نمایشگاهی و علمی دومین کنفرانس جهانی بانکداری الکترونیکی که که در روزهای 19 و 20 مرداد در تهران برگزار شد حضور فعال و چشمگیری داشت.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از khodkar.ir، به گزارش روابط عمومی بانک سامان، در این کنفرانس، افراد مستقر در غرفه بانک سامان، با شعار همیشگی " بانک سامان، بانک هوشمند" درکنار برخی از سایر اعضاء گروه مالی سامان، به ارائه کلیه خدمات و محصولات بانک و دیگر اعضاء پرداختند. ادامه مطلب
آخرین ویرایش: - -

 

تولید اولین نرم افزار یکپارچه ارسال پیامک تحت وب و Windows Base

شنبه 2 آذر 1387 ساعت 13 و 16 دقیقه و 49 ثانیهنویسنده : مهران

 
لزوم استفاده از نرم افزارهای تحت ویندوز بدلیل سرعت بالا و سهولت در بهره برداری از آن باعث شده که همیشه کاربران، اینگونه نرم افزارها را بر سیستم های مبتنی بر وب ترجیح دهند. از طرفی سرعت گسیل تکنولوژی بسمت بهره مندی از خدمات آنلاین و تحت وب نیز آنچنان مورد استقبال کاربران واقع گردیده که هم اکنون شاهدیم شرکتهائی همچون گوگل در زمانی بسیار کم با ارائه این خدمات به کاربرانشان خود را در زمره شرکتهای برتر دنیا به اوج رسانده اند.

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران، از روابط عمومی سایت پارسی نیک، با مساعدت کاربران پارسی نیک و مرکز خدمات SMS ایران (www.IRAN.tc) و نیز هماهنگی تیم فنی و پشتیبانی این دو مجموعه پس از گذشت بیش از 14 ماه کار و تلاش، سرویس جدیدی تحت عنوان نرم افزار KeyanaSMS نسخه تجاری مهیا گردید.
از آنجا که کلیه صاحبان خطوط اختصاصی SMS روزانه پیامهای خود را از طریق پنل آنلاین خود مدیریت می نمائید و قطعا بجز در بهره مندی از ارسال پیامک بصورت انبوه، مدیریت پیامهای دریافتی (با توجه به استفاده از جدیدترین تکنولوژی تحت وب مانند Ajax) به سادگی امکان پذیر نمی باشد کما آنکه امروزه کلیه کاربران حرفه ای جهت پاسخگوئی به ایمیل های دریافتی از طریق سیستم هائی همچون Microsoft OutLook و ThunderBird استفاده می کنند، لذا نرم افزار KeyanaSMS با الهام از قویترین نرم افزارهای روز دنیا در مدیریت انواع پیامها (مانند Email, Message, SMS, ...) طراحی و آماده گردید.

این نرم افزار جهت کلیه کاربران خطوط اختصاصی SMS قابل فعال سازی بوده و همچنین امکان ارائه نماینده فروش مستقل برای این نرم افزار نیز مقدور می باشد.

طبق اظهارات پارسی نیک، مرکز خدمات SMS ایران تنها مرکز ایرانی است که توانسته با ارائه تلفیقی از سیستم های تحت وب و تحت ویندوز با یک خط و با یک نام کاربری و رمز عبور خدمات SMS خود را هرچه مطلوبتر به مشتریان خود ارائه نماید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه فرمائید:
http://www.parsinic.com/?action=KeyanaSMS

آخرین ویرایش: - -

 

تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic