معاون وزیر كشور و سخنگوی شورای نگهبان تفاهم‌نامه امضاء می‌كنند

چهارشنبه 19 فروردین 1388 ساعت 17 و 38 دقیقه و 29 ثانیهنویسنده : مهران

 

مدیرکل فن‌آوری اطلاعات وزارت کشور گفت: درباره تمام نرم‌افزارهایی که قرار است در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری استفاده شود با شورای نگهبان هماهنگی شده و این نرم‌افزارها به تأیید کارشناسان این شورا رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، «رحمتی‌نژاد» كه در جلسه ستاد انتخابات استان کرمانشاه سخن می‌گفت، به ارائه گزارشی از وضعیت برگزاری رایانه‌ای انتخابات پرداخت و اظهاركرد: سه مرحله از این انتخابات به صورت رایانه‌ای برگزار می‌شود.

وی فاز اول را شامل ثبت‌نام از دواطلبان برشمرد و گفت: فرم‌های ثبت‌نام 15 روز قبل از زمان آغاز ثبت‌نام روی سایت وزارت کشور قرار می‌گیرد؛ البته داوطلبان باید اصل فرم ثبت‌نام را به همراه مدارک مورد نیاز تحویل ستاد انتخابات وزارت کشور نیز بدهند.

رحمتی‌نژاد فاز دوم را شامل ثبت شماره ملی رأی‌دهندگان در شعبه‌های اخذ رأی توصیف كرد و افزود: می‌خواهیم برای رفع مشکلات ثبت شماره ملی از دستگاه بارکدخوان استفاده کنیم و وزارت کشور نیز در حال حاضر به دنبال تهیه متمرکز دستگاه های بارکد خوان است.

وی فاز سوم را شامل ارسال صورت‌جلسه نتیجه كار هر شعبه پس از اتمام کار برشمرد و افزود: پس از پایان شمارش آرا باید صورت‌جلسه هر شعبه در نرم‌افزارهای تهیه‌شده ثبت و به سرورهای مرکزی ارسال شود.

مدیرکل فن‌آوری اطلاعات وزارت کشور ادامه داد: برای انجام فازهای دوم و سوم کار در هر شعبه به رایانه و خطوط ارتباطی نیاز است که بودجه لازم برای تهیه رایانه تامین شده و برای تامین خطوط ارتباطی نیز مکاتباتی با وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات انجام داده‌ایم و امیدواریم بتوانیم از شبکه اینترانت داخل کشور هم به این منظور استفاده کنیم.

وی ادامه داد: تمام نرم‌افزارهایی که قرار است در حوزه انتخابات از آن‌ها استفاده شود تهیه شده و به تأیید شورای نگهبان رسیده و ظرف هفته جاری تفاهم‌نامه‌هایی بین دکتر دانشجو (معاون سیاسی وزیر كشور) و دکتر کدخدایی ( سخنگوی شورای نگهبان) امضا می‌شود.

رحمتی‌نژاد در پایان با اشاره به پیش‌بینی برگزاری تعدادی مانور اجرایی و عملیاتی تا پیش از روز انتخابات، اظهار كرد: از مسئولان ستادهای انتخابات استان‌ها تقاضا داریم از همکارانشان بخواهند در این مانورها اطلاعات آزمایشی را وارد سیستم‌ها کنند تا مشکلات احتمالی شناسایی و رفع شود.


آخرین ویرایش: - -

 

تمدید مهلت ارسال مقالات به دومین كنفرانس شهر الكترونیكی

چهارشنبه 19 فروردین 1388 ساعت 17 و 37 دقیقه و 06 ثانیهنویسنده : مهران

 

مهلت ارسال مقالات به دومین كنفرانس شهر الكترونیكی تا بیست و هشتم فروردین‌ماه سال جاری تمدید شد.حبیب‌الله اصغری، دبیردومین كنفرانس شهر الكترونیكی با اشاره به استقبال فراوان و درخواست‌های مكرر كارشناسان و مسؤولان علمی و اجرایی برای ارسال مقاله به دومین كنفرانس شهر الكترونیكی گفت: مهلت ارسال مقالات این كنفرانس تا تاریخ 28/1/1388 تمدید شد كه براساس زمانبندی جدید، تاریخ اعلام پذیرش مقالات نیز دوازدهم اردیبهشت خواهد بود و ارائه كنندگان مقالات تنها از طریق پایگاه اطلاع رسانی كنفرانس به نشانی www.Ecityconf.ir می‌توانند مقالات خود را ارسال نمایند.

رئیس پژوهشكده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی در ادامه از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دستگاه‌ها در ارائه خدمات الكترونیكی در حاشیه این كنفرانس خبر داد و گفت: دستگاه‌ها، سازمان‌ها و شركت‌های بخش دولتی و خصوصی می‌توانند دستاورد‌ها و خدمات تعاملی خود را در نمایشگاه جانبی به نمایش بگذارند، همچنین فرصت حضور در نمایشگاه نیز تا تاریخ بیستم اردیبهشت ماه خواهد بود.

گفتنی است، دومین كنفرانس شهرالكترونیكی به همت جهاددانشگاهی و شهرداری تهران درسالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود.


آخرین ویرایش: - -

 

پایان موفق ماموریت ماهواره ملی امید!

چهارشنبه 19 فروردین 1388 ساعت 17 و 35 دقیقه و 22 ثانیهنویسنده : مهران

 

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: فناوری استراتژیك

ماهواره ملی امید، بیش از 130 فرمان را که از طرف زمین مخابره شده بود، با موفقیت انجام داد.

به گزارش سرویس فن‌اوری خبرگزاری دانسجویان ایران(ایسنا)، رضا تقی‌پور، رییس سازمان فضایی ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: سال گذشته نخستین ماهواره بومی ساخت ایران به کمک ماهواره بر بومی به فضا پرتاب شد. پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید، از نظر علمی و فن‌آوری موفقیت بسیار بزرگی برای ایران محسوب می شود چرا که کشورهای بسیار محدودی هستند که علاوه بر طراحی و ساخت، امکان پرتاب ماهواره به فضا را دارند.

وی تصریح کرد : ماهواره امید تمامی مأموریت های خود را که شامل بیش از 130 فرمان مختلف مخابره شده از زمین بود با موفقیت انجام داده و پاسخ های مورد نظر از این ماهواره دریافت شده است.

تقی پور با بیان این مطلب که این ماهواره با ایستگاه های زمینی در نقاط مختلف دنیا ارتباط برقرار کرده است، گفت: هم اکنون زیرساخت های لازم برای هدایت و اداره ماهواره ها به صورت عملیاتی در کشور فراهم شده است.

وی در خصوص دیگر برنامه های فضایی کشور نیز خاطرنشان کرد: در ادامه فعالیت های فضایی، ماهواره‌های سنجش از راه دور و ماهواره های ارتباطی برای طراحی و ساخت در دستور کار قراردارند.

رییس سازمان فضایی ایران با بیان این که برخی از این ماهواره ها در مراحل تعریف و طراحی هستند ادامه داد: امیدواریم با هماهنگی های موجود بیان نهادهای ذی ربط ، طی سال جاری و سال 89 شاهد در مدار قرار گرفتن برخی از این ماهواره ها باشیم.


آخرین ویرایش: - -

 

تسلیت

یکشنبه 2 فروردین 1388 ساعت 13 و 39 دقیقه و 31 ثانیهنویسنده : مهران

 

عروج ملكوتی آن بزرگوار را به مقام معظم رهبری، بیت شریف حضرت امام(ره) خصوصا جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی و همچنین امت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده شهدا تسلیت عرض می‌كنم

از طرف مهران ، مدیریت وبلاگ کامپیوتر وتکنولوژی !!!


آخرین ویرایش: یکشنبه 2 فروردین 1388 ساعت 13 و 54 دقیقه و 46 ثانیه

 

برگزاری مراسم تشییع پیكر همسر امام

یکشنبه 2 فروردین 1388 ساعت 13 و 36 دقیقه و 45 ثانیهنویسنده : مهران

 
قرار است مراسم بزرگداشتی از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت 17 امروز یك‌شنبه در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شود.
فارس: مراسم تشییع پیكر بانو ثقفی همسر امام خمینی (ره) دقایقی پیش با حضور رئیس جمهور ، رئیس قوه قضاییه و رئیس مجلس خبرگان رهبری ، مسئولان كشوری و لشكری، سفرای كشورهای اسلامی و خیل عظیم مردم از سراسر ایران آغاز شد.

مراسم تشییع پیكر بانو ثقفی همسر امام خمینی (ره) كه ساعت شش روز گذشته اول فروردین ‌ماه سال جاری در سن 93 سالگی در بیمارستان خاتم‌الانبیاء تهران درگذشت، دقایقی پیش با حضور رئیس جمهور ، مسئولان لشكری و كشوری ، سفرای كشورهای اسلامی و خیل عظیم عاشقان امام راحل از سراسر ایران در محل دانشگاه تهران آغاز شد.

تشییع پیكر این بانوی فداكار، با تقوا و مومن در دانشگاه تهران تشییع و پس از اقامه نماز در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به خاك سپرده می‌شود.

همچنین قرار است مراسم بزرگداشتی از سوی حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ساعت 17 امروز یك‌شنبه در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شود.

آخرین ویرایش: - -

 

پیام تسلیت رییس قوه قضاییه به مناسبت درگذشت همسر امام (ره)

یکشنبه 2 فروردین 1388 ساعت 13 و 30 دقیقه و 39 ثانیهنویسنده : مهران

 
غم از دست دادن بانوی گرامی انقلاب و این مادر ارجمند را به پیشگاه امام عصر (عج)،مقام معظم رهبری و فرزندان معزز آن فقیده سعیده و همه مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی تسلیت عرض كرده و آرزوی صبر و اجر برای همگان مسئلت دارم.
رییس قوه قضاییه به مناسبت درگذشت همسر مکرم امام خمینی(ره) پیام تسلیتی صادر كرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

در برهه‌های گوناگون تاریخ انسان‌هایی بر روی زمین حیات می‌یابند که وجودشان علت تغییرات عظیم در جهان است.

حضرت امام خمینی (ره) از این دست انسان‌ها بود که وجود مبارکش نقطه عطف تاریخ معاصر جهان شد.

در کنار این مرد بزرگ بانویی بزرگوار حضور داشت که به فرموده آن رهبر فرزانه نقطه اتکایی برای وجود عزیزش بود و با تربیت فرزندانی خردورز و بزرگ خود را به عنوان بانوی بزرگ انقلاب اسلامی به همگان معرفی کرد.

درگذشت این بانوی مکرمه که عمری یار و یاور امام راحل بود و در طول حیات پربارش داغ از دست دادن امام عزیز و فرزندان برومندی همچون حجج الاسلام سید مصطفی و سید احمد خمینی را تحمل کرد، روز اول بهار را برای مردم ایران به روز حزن انگیزی مبدل كرد.

غم از دست دادن بانوی گرامی انقلاب و این مادر ارجمند را به پیشگاه امام عصر (عج)،مقام معظم رهبری و فرزندان معزز آن فقیده سعیده و همه مردم مومن و ولایت مدار ایران اسلامی تسلیت عرض كرده و آرزوی صبر و اجر برای همگان مسئلت دارم.

سید محمود هاشمی شاهرودی

رییس قوه قضاییه

آخرین ویرایش: - -

 

بیانیه آیت الله مکارم به مناسبت درگذشت همسر امام (ره)

یکشنبه 2 فروردین 1388 ساعت 13 و 30 دقیقه و 36 ثانیهنویسنده : مهران

 
اینجانب به جنابعالی و بیت محترم امام (قدس سره الشریف) و تمام خاندان‌های مرتبط به این بیت شریف تسلیت عرض می‌کنم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان و علو درجات برای آن بانوی مکرمه را از خداوند مسئلت دارم.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی به مناسبت درگذشت همسر بزرگوار امام راحل (قدس سره الشریف) بیانیه‌ای صادر كرد.

به گزارش ایسنا، در متن بیانیه‌ی این مرجع تقلید آمده است:

بسمه تعالی

جناب مستطاب حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی(دامت افاضاته)

ضایعه مولمه همسر بزرگوار امام راحل (قدس سره الشریف) موجب تاسف فراوان گردید. در افتخار این بانوی محترمه همین بس که در تمام کوران‌های سیاسی دوران انقلاب در کنار امام (قدس سره الشریف) بود و فرزندان برومند و شایسته‌ای به جهان اسلام تحویل داد.

اینجانب به جنابعالی و بیت محترم امام (قدس سره الشریف) و تمام خاندان‌های مرتبط به این بیت شریف تسلیت عرض می‌کنم و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان و علو درجات برای آن بانوی مکرمه را از خداوند مسئلت دارم.

آخرین ویرایش: - -

 

پیام تسلیت شورای نگهبان به مناسبت رحلت همسر امام (ره)

یکشنبه 2 فروردین 1388 ساعت 13 و 29 دقیقه و 40 ثانیهنویسنده : مهران

 
امیدوار است خداوند ایشان را همانند حضرت امام(ره) در جوار رحمت واسعه خویش قرار دهد و با خاندان عصمت و طهارت و حضرت صدیقه طاهره(س) محشور گرداند.
شورای نگهبان طی پیامی رحلت همسر گرامی حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره كل روابط عمومی شورای نگهبان، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

رحلت همسر صبور و وفادار حضرت امام خمینی(ره) بانو خدیجه ثقفی موجب تاثر و تالم شد. آن بزرگوار در طول زندگی مشترك خویش با رهبر كبیر انقلاب اسلامی رنج مصائب و دشواری‌های بسیاری را برای اعتلای اسلام، به جان خرید. به ویژه سرآغاز اوج‌گیری نهضت اسلامی و دوران تبعید حضرت امام(ره) را صبورانه گذراند و در آخرین ماه‌های دوران طاغوت با تقدیم فرزند برومند خود، شهید آیت‌الله مصطفی خمینی(ره) به مكتب اهل بیت(ع) زمینه پیروزی نهضت اسلامی حضرت امام(ره) را بیش از پیش فراهم ساخت.

شورای نگهبان عروج ملكوتی آن بزرگوار را به مقام معظم رهبری، بیت شریف حضرت امام(ره) خصوصا جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسن خمینی و همچنین امت شهید پرور ایران اسلامی و خانواده شهدا تسلیت عرض می‌كند و امیدوار است خداوند ایشان را همانند حضرت امام(ره) در جوار رحمت واسعه خویش قرار دهد و با خاندان عصمت و طهارت و حضرت صدیقه طاهره(س) محشور گرداند.

آخرین ویرایش: - -

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic